Strach z ulíc Bratislavy nezmizne, polícia zrejme nechytila ketamínového útočníka

Polícia zatiaľ nepotvrdila, že zadržala ketamínového útočníka. Muž, ktorého súd poslal do väzby, je podľa bratislavského krajského policajného riaditeľa Pavla Bratha obvinený len z jedného znásilnenia a na pravdepodobného útočníka sa nepodobá. Polícia vyšetruje, či znásilnenú ženu omámil on, alebo niekto iný, informoval novinárov Brath.

28.01.2010 09:38, aktualizované: 17:11

„Identikit páchateľa, nazývaného médiami ketamínový šialenec (…), už len s poukazom na jeho vek, ktorý tam bol uvedený 25 až 30 rokov, nie je totožný s obvineným,“ dodal Brath. Médiá totiž informovali, že zadržaný je päťdesiatnik, ktorý pracuje ako taxikár. Taxikári pritom často čakajú na zákazníkov na staniciach, na ktorých si údajný násilník vyberal svoje obete. „Skutočnosti, či obvinený len využil situáciu a zneužil už omámenú mladú ženu, alebo ju sám omámil a jeho prípadnú súvislosť s ďalšími prípadmi je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ povedal policajný riaditeľ.

Muža, obvineného zo znásilnenia i lúpeže, však Okresný súd Bratislava I vzal do väzby, aby nepokračoval v trestnej činnosti. V minulosti už totiž bol trestaný, podľa Bratha aj v susednom Rakúsku.

Terčom vlaňajších ketamínových útokov v hlavnom meste sa stali najmenej tri mladé ženy a jedno deväťročné dievča. Páchateľ si zadovážil látku ketamín, ktorá sa využíva vo veterinárnom lekárstve a vpichoval ju obvykle injekčnou striekačkou. Napadnuté ženy stratili vedomie a prebrali sa väčšinou bez osobných vecí, niekedy mali tiež podozrenie, že mohli byť zneužité.

O zadržaní Bratislavčana informovali viaceré médiá. Rôznili sa však v tvrdeniach, či išlo o muža, ktorého sa už niekoľko mesiacov obávali ženy.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba