SaS sa nevyhýba obnoveniu rokovaní s SDKÚ, keď už Dzurinda nie je volebným lídrom

02.02.2010 09:39

Strana Sloboda a Solidarita sa nevyhýba prípadnému obnoveniu rokovaní s SDKÚ. Podľa stanoviska, ktoré poskytla strana v pondelok večer, "Republiková rada SaS nezmenila pôvodné stanovisko k možnosti vytvoriť predvolebnú dvojkoalíciu s SDKÚ za predpokladu, že jej lídrom nebude Mikuláš Dzurinda".

Vysvetlenie SDKÚ o financovaní strany však SaS považuje za nedostatočné, pretože nevyvrátilo všetky pochybnosti, konštatuje sa v stanovisku strany podpísanom podpredsedom Jozefom Mihálom.

Mihál ešte pred rokovaním rady uviedol, že podľa jeho osobného názoru by SaS už nemala rokovať s SDKÚ o predvolebnej spolupráci. „Môj osobný názor je, že po odhaleniach, ktoré vytiahol premiér Robert Fico na SDKÚ, by sme s nimi nemali už rokovať o predvolebnej spolupráci. Je jedno, či by nám to mohlo poškodiť alebo polepšiť. Financovanie SDKÚ je neštandardné. Pôžička je zakrývaním podstaty veci,“ uviedol Mihál v bezprostrednej reakcii na oznámenie predsedu SDKÚ Mikuláša Dzurindu, že nebude kandidovať v júnových parlamentných voľbách.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku