Trnka: S privatizáciou Forumu môže súvisieť aj vražda Svobodu

, 02.02.2010 16:47
Trnka
Generálny prokurátor Dobroslav Trnka počas tlačovej besedy o o financovaní SDKÚ. Autor:

Generálny prokurátor Dobroslav Trnka pripustil, že vražda údajného mafiánskeho bossa Jozefa Svobodu môže súvisieť s privatizáciou hotela Forum. "Vaše indície sú správne," potvrdil Trnka jednému z novinárov počas tlačovej konferencie.

O nekalých praktikách SDKÚ pri privatizácii bývalého vládneho hotela v pondelok informoval premiér Robert Fico. Štruktúry strany Mikuláša Dzurindu obvinil, že sú napojené na privatizačný proces hotela Forum.

Vtedy 50-ročného Svobodu popravili v mafiánskom štýle v lete 2004 tromi ranami do hlavy a viacerými ďalšími do chrbta na Podunajskej ulici 28 v Bratislave, keď vychádzal zo stávkovej kancelárie. Podľa polície bola vražda profesionálna, vrahovia nič nenechali na náhodu a z pištole vystrieľali celý zásobník.

Jozef Svoboda bol bývalým predsedom Slovenského zápasníckeho zväzu. Okrem toho sa angažoval aj vo futbalovom hnutí, figuroval aj v dozornej rade Športového klubu Slovan Bratislava. Jeho meno sa nachádzalo aj v ďalšej desiatke spoločností.

Financovaním SDKÚ sa bude zaoberať Generálna prokuratúra

Kauzou pozadia financovania SDKÚ sa bude zaoberať Trestný odbor Generálnej prokuratúry a Medzinárodný odbor Generálnej prokuratúry. Informoval o tom generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

„Vydal som záväzný pokyn pre tieto obidva odbory, aby mi pripravili dožiadania jednak na stranu SDKÚ, jednak na Úrad vlády SR pánovi premiérovi a aby mi pripravili dožiadania na kolegov či už vo Švajčiarsku, Veľkej Británii a na Kajmanských ostrovoch,“ povedal Trnka s tým, že sa budú snažiť získať „určité dokumenty“.

Trnka nevylučuje, že možno ešte skôr, ako je 30 dňová lehota, začne GP trestné stíhanie vo veci.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku