Mečiar: Smer potrebuje v budúcej vláde silného partnera. Teda HZDS

11.02.2010 12:16
Vladimír Mečiar
Predseda HZDS Vladimír Mečiar Autor:

Najvýhodnejšia povolebná koalícia je podľa šéfa HZDS Vladimíra Mečiara koalícia jeho strany so Smerom. "Smer potrebuje silného partnera," vyhlásil v tejto súvislosti Mečiar. O všetkom však podľa neho rozhodnú voľby, ktoré budú 12. júna a nálady v deň volieb.

Podľa Mečiara SDKÚ je v súčasnosti v kritickom stave a stále sa oslabuje. „Robí chybu na chybu. Stratí pozíciu lídra pravice,“ myslí si Mečiar. KDH zas podľa neho doteraz rozvrátilo každú vládu. „Nie je to spoľahlivý partner,“ zdôraznil predseda HZDS.

SMK si podľa Mečiara udržala maďarského voliča. Most-Híd, aj keď sa bude prezentovať ako maďarská strana, oslovuje najmä slovenských voličov a navyše sa spojila so „zajacovcami, ktorí mohutne kričia“. Sloboda a Solidarita je podľa Mečiara nečitateľná. Má množstvo demagogických hesiel. Ostatní jej dávajú význam, ktorý nemá, ale Mečiar nevylučuje, že táto strana sa dostane do parlamentu.

Mečiar na agentúrne prieskumy kašle. Podľa neho jeho strana v regionálnych voľbách vyhrala všade, kde bol on sám osobne. „Keď mám seba, na čo sú mi agentúry,“ vyhlásil.

Mečiar: Jasovský má rád podujatia, kde sú zvieratá

Za útokmi na šéfa Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomíra Jasovského môžu byť podľa Mečiara blížiace sa parlamentné voľby. Mečiar vyhlásil, že Jasovský, tak ako sa zúčastnil cez víkend na konskom póle vo Vysokých Tatrách, sa často a rád zúčastňuje aj na iných podujatiach, kde sú zvieratá. Zdôraznil, že Jasovský si celý pobyt sám zaplatil ako súkromná osoba a Mečiarovi ukázal všetky bločky. „Nebolo preukázané, že by mal škodlivý styk,“ vyhlásil Mečiar.

Ak Jasovského kritizujú za účasť na póle, rovnako by sa podľa Mečiara muselo pozerať aj na účastníkov presu v opere SND, alebo účasť prezidenta SR Ivana Gašparoviča vo VIP na hokejových zápasoch. „Blížia sa voľby, Jasovský dôsledne vyšetruje kauzy, ktoré sa týkajú strán, neustupuje,“ zdôraznil Mečiar. Zároveň upozornil, že nástenkový tender NKÚ prešetroval dôslednejšie ako Úrad pre verejné obstarávanie.

Požiadavky sudcov sú oprávnené, vyhlásil Mečiar

Napraviť súčasný stav, keď sudcovia žalujú ministerstvo spravodlivosti pre nerovnaké podmienky so sudcami bývalého Špeciálneho súdu, by mala podľa predsedu HZDS zmena legislatívy. Zdôraznil, že keď sa schvaľujú iné zákony v skrátenom legislatívnom konaní, mohla by sa aj takáto legislatíva prijať urýchlene. Zároveň sa opýtal, že čo by sa stalo, keby špecializované trestné senáty pôsobili pri krajských súdoch.

Požiadavky sudcov, ktorí žalujú štát, sú podľa Mečiara oprávnené. Upozornil, že tento stav vyvolal bývalý minister spravodlivosti Daniel Lipšic a niektoré strany súčasnej vládnej koalície. Pripomenul, že HZDS ako jediná strana nepodporila vznik Špeciálneho ani Špecializovaného trestného súdu, a preto má právo žiadať zodpovednosť od tých, ktorí presadili ich vznik.

Mečiar nevie, z akých pohnútok sa Smer rozhodol ísť pri vzniku Špecializovaného trestného súdu proti jeho strane. Vysvetľovať by mali v parlamente svoje pohnútky tí, čo predkladali zákony, ktorými obišli ministerstvo spravodlivosti. „Tí sa majú kajať zo svojich chýb,“ vyhlásil Mečiar. Podľa neho Daniel Lipšic nemá čo moralizovať ministerstvo.

Dzurindu vraj dobiehajú jeho vlastné metódy

Predsedu SDKÚ Mikuláša Dzurindu podľa šéfa HZDS Vladimíra Mečiara dobiehajú jeho vlastné metódy. Ako uviedol dnes na tlačovej besede, aj on sa vzdal poslaneckého mandátu, tým mal viac času na vykonávanie funkciu predsedu strany a jeho pozícia v strane sa posilnila. Rovnako to bude podľa neho aj v prípade Dzurindu. Zároveň dodal, že Dzurinda neodstúpil z pozície volebného lídra pre útok Roberta Fica, ale konzultoval tento krok už rok.

Konanie SDKÚ svedčí podľa Mečiara o hlbokej kríze. Zbytočne legitimizujú SaS, ktorá je nepoznaná. Kríza SDKÚ upevňuje aj postavenie KDH. Podpredsedníčku SDKÚ Ivetu Radičovú Mečiar označil za nesvojprávnu, pretože poslúchla stranícky zákaz, podľa ktorého nemôže ísť v nedeľu diskutovať s Mečiarom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

59,99
Grande krémové  ruže

Grande krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk