Dzurindova voľba bola jasná. Len ju nechce prezradiť

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda nechcel povedať, za koho hlasoval v primárnych voľbách, no bol si svojou voľbou istý a rozhodoval sa krátko.

27.02.2010 12:57
Mikuláš Dzurinda Foto:
Predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda
debata

„Nepoviem vôbec, lebo to bolo hlasovanie tajné, ale to, že som mal úplne jasno s tými krúžkami, to je samozrejme fakt,“ vyhlásil to v sobotu po tom, ako odhlasoval v primárkach. V nich sa rozhoduje o tom, kto povedie SDKÚ-DS do nadchádzajúcich júnových parlamentných volieb. Bude to buď Iveta Radičová, alebo Ivan Mikloš. O tom, kto z nich to bude, nechcel Dzurinda špekulovať. „Netipujem, nikdy to nerobím, ani v parlamentných voľbách. To, čo je kľúčové a podstatné pre mňa, je to, že mohli naši členovia vyberať z dvoch kvalitných kandidátov,“ podotkol Dzurinda.

Pozitíva a negatíva Radičovej a Mikloša by bol schopný Dzurinda urobiť, no nepokúsil sa o to. „Asi by som vedel, no myslíte si, že by som urobil dobrú službu veci samotnej? Táto voľba je vecou len a len členov našej politickej strany,“ vyhlásil Dzurinda s tým, že keby bolo Slovensko tak veľkým štátom ako USA a v otvorených primárkach by hlasovali aj sympatizanti strany, mala by táto otázka iný rozmer.

Na vyjadrenia predsedu vlády Roberta Fica o praní špinavých peňazí povedal len toľko, že premiér je „čoraz smiešnejší a už je trápny a nedôveryhodný“. „Vzhľadom na podlosť útoku predsedu vlády a vzhľadom na to, že sme mali málo času, aby som mal dostatočný priestor ho odvrátiť, som sa rozhodol, že ochránim svoju politickú stranu a ja ju ochránim,“ nechal sa počuť Dzurinda. Ako si svoju budúcnosť v strane predstavuje, zatiaľ nevie. „Dnes mi najviac zo všetkého záleží na tom, aby sme vymenili politickú konšteláciu, ktorá je neľudská, protiľudová, ktorá ničí Slovensko. Na tom mi najviac záleží a potom mi samozrejme záleží na mojej politickej strane,“ vyhlásil. O úplnom stiahnutí sa do ústrania neuvažuje. „Aká dramatická škoda sa Slovensku stala, keď nekandidujem do volieb do národnej rady?“ opýtal sa Dzurinda.

Po vyhláseniach Fica a obvinení účtovníčky strany z podvodu je atmosféra v strane veľmi motivovaná. Tvrdí, že nikdy neboli dokonalí, ale nič neskrývali a nič netutlali. To, čo sa im stalo s účtovníčkou, považuje Dzurinda za „pech“. „Ten tlak, tie problémy, nás spájajú,“ dodal.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy