Mikolaj chce Štefanova za poradcu

Exminister výstavby a regionálneho rozvoja Igor Štefanov asi zostane pracovať na ministerstve ako poradca nového šéfa rezortu Jána Mikolaja. Štefanova si za poradcu vyžiadal Mikolaj dnes po jeho odvolaní z funkcie v prezidentskom paláci.

11.03.2010 13:31
debata

„Vážim si jeho prácu v rezorte. Ako odborník priniesol pozitívne trendy do riadenia ministerstva,“ povedal Mikolaj s tým, že Štefanovovu robotu ocenil počas kontrolného dňa i premiér Robert Fico. Mikolaj považuje ministerstvo výstavby za zložitý rezort, keďže riadi rozdeľovanie eurofondov. Od Štefanova očakáva, že mu vysvetlí fungovanie rezortu. Štefanov ponuku zváži, s Mikolajom o nej bude diskutovať.

„Beriem to pragmaticky, budem sa snažiť vydržať,“ komentoval minister školstva svoju novú prácu na čele ministerstva výstavby. Odvolanie Štefanova považuje za politický krok, na dva roky starú nástenkovú kauzu podľa neho doplatil kreslom už bývalý minister Marián Janušek.

Štefanov odvolanie neprežíva tragicky, stavia sa k nemu, ako keď sa končí v akomkoľvek inom zamestnaní. Mikolajovi zaprial na novej funkcii pevné nervy. S predsedom vlády si povedali iba „na zdravie“. Prezident Ivan Gašparovič na žiadosť premiéra Roberta Fica odvolal z funkcie ministra výstavby a regionálneho rozvoja Igora Štefanova (SNS). Rezort do júnových volieb povedie minister školstva Ján Mikolaj. Predseda vlády nominanta národniarov zosadil z ministerskej stoličky pre kauzu nástenkového tendra.

Podľa správy Najvyššieho kontrolného úradu sa pri ňom neúčelne vynaložilo 32-tis. eur. Štefanov je už druhý minister výstavby, ktorý pyká za nástenku, pred ním pre sporný tender musel odísť z kresla šéfa rezortu Marián Janušek. Aj vtedy čakal premiér niekoľko mesiacov na výsledky kontroly NKÚ.

debata chyba