Študenti žiadajú Slotu, aby sa im za 'feťákov' ospravedlnil

Organizátori stredajšieho protestu proti vlasteneckému zákonu vyzývajú predsedu SNS Jána Slotu v mene študentov a všetkých ľudí, ktorí sa na proteste zúčastnili, aby sa im verejne ospravedlnil za hanlivé výroky na ich adresu.

11.03.2010 14:41
Protest, vlastenecký zákon Foto:
Aktivista Eduard Chmelár v národnom kroji tiež protestoval proti vlasteneckému zákonu.
debata

„Považujeme za arogantné a nemysliteľné, aby poslanec Národnej rady Slovenskej republiky verejne ohováral a poškodzoval dobré meno občanov Slovenskej republiky a nazýval ich feťákmi. Je arogantné a úbohé, ak poslanec Národnej rady SR používa miesto argumentov urážky,“ uviedol pre SITA organizátor protestu Róbert Mihály z Iniciatívy za transparentnú demokraciu. Ak sa predseda SNS Slota verejne neospravedlní, „zvažujeme podanie žaloby na jeho osobu za poškodzovanie dobrého mena“. Vyzývajú tiež všetkých účastníkov, prípadne ich rodičov, aby podobné kroky zvážili i oni.

Slota za feťákov v stredu označil študentov, ktorí protestovali proti vlasteneckému zákonu. „Myslím si, že títo feťáci mi vôbec nevadia, neberiem ich na vedomie,“ povedal Slota po rokovaní s prezidentom.

debata chyba