Tajomný majiteľ Interblue je český hotelier

, 13.03.2010 07:47
Interblue Group, Milan Ružička
Milan Ružička, údajný majiteľ Interblue Group. Autor:

Záhadný muž Milan Růžička, ktorý chce zarobiť milióny eur na slovenských emisiách, je zámožný hotelier v Česku. Ide o milionára z Jičína, ktorý obchoduje aj s nehnuteľnosťami. Neznámy podnikateľ tento týždeň zaskočil vládu Roberta Fica, keď sa vyhlásil za nového majiteľa Interblue Group Europe.

Na utorňajšej tlačovke v bratislavskom hoteli, kam prišiel opierajúc sa o barly, odmietol o sebe hovoriť. Prezradil iba svoje meno. Pravde jeho totožnosť potvrdil Luboš Jedlička, starosta Českého Krumlova, kde má Růžička luxusný hotel. Spoznal ho podľa fotografie. „Ide o predsedu predstavenstva spoločnosti, ktorá vlastní v našom meste jeden z hotelov,“ uviedol Jedlička.

Růžička šéfuje v Českom Krumlove vychýrenému štvorhviezdičkovému hotelu Bellevue. Má 38 rokov a vyštudoval Ekonomickú fakultu Západočeskej univerzity v Plzni. Hotel Bellevue vlastní akciovka Rentera, ktorá má majetok v hodnote 359 miliónov českých korún. Tej Růžička šéfuje. Spolu s ním vo firme sedia aj Slováci. Martina Vašková, ktorá má 29 rokov, potom Tibor Horváth a Andrea Homolová. Obaja majú po 33.

Pravda sa pokúšala s Vaškovou spojiť na jej bratislavskej adrese v paneláku v Rači, ale neúspešne. Horváth v minulosti na Slovensku figuroval v s. r. o. Quaestus, ktorá mala byť sprostredkovateľom pre podvodnú nebankovú spoločnosť Trends Trading.

Prečo sa teraz rozhodol Růžička podnikať so slovenskými emisiami, ktoré škandalózne predal štát firme Interblue, nie je jasné. Aj napriek prísľubom sekretárky, od štvrtka odpoveď neposkytol. V Bratislave v utorok iba oznámil, že Interblue Group Europe berie ako „súkromnú investíciu“. Dodal, že trvá na platnosti zmluvy.

Ako nový majiteľ firmy môže Růžička na emisiách zarobiť milióny eur. Veľký zisk mu zabezpečuje sporná emisná zmluva, ktorú pred dvoma rokmi uzavrel s garážovou firmou bývalý šéf rezortu životného prostredia Ján Chrbet (SNS). Růžičkovi stačí, aby terajšiemu ministrovi Jozefovi Medveďovi (nominantovi Smeru) dal potrebné doklady, že Interblue Group Europe so sídlom vo švajčiarskom Zugu je právnou nástupkyňou americkej firmy.

Zmenu však ešte neeviduje ani švajčiarsky obchodný register. Rezort sa k hotelierovi Růžičkovi nevyjadril. Podľa hovorkyne Jany Kaplanovej zmluvu stále považujú za skončenú. Ministerskí úradníci pritom v materiáli pre vládu napísali, že zmluva nie je vypovedateľná bez súhlasu Interblue.

Ministerstvo ešte analyzuje doklady, ktoré rezortným právnikom v utorok dali Růžičkovi ľudia – projektový manažér firmy František Jakoubek a štatutárna zástupkyňa Natalie Goff. O aké doklady išlo, rezort stále tají. Ku vstupu Růžičku do emisnej kauzy sa doteraz nevyjadril premiér Robert Fico.

Podľa zmluvy má Interblue nárok na 35 miliónov ton emisií, ktoré Chrbet odpredal príliš lacno. Polícia vedie vyšetrovanie pre podozrenie, že Slovensko už prerobilo na spornej zmluve 66 miliónov eur.

Růžičku už v stredu spochybnilo české ministerstvo životného prostredia, ktoré na emisiách zarobilo dvojnásobok toho čo Slovensko. Českí vyjednávači, ktorí predávali emisie, o ňom nikdy nepočuli.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Elite červené ruže srdiečka

Elite červené ruže srdiečka

39,99
Smútočná kytica biele chryzantémy

Smútočná kytica biele chryzantémy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk