SDĽ povedie Marek Blaha, deviatkou je kanoista Juraj Bača

14.03.2010 15:23
Juraj Bača
Známy kanoista Juraj Bača je deviatkou na kandidátke SDĽ.

Predseda SDĽ Marek Blaha povedie stranu aj do parlamentných volieb, dvojkou na kandidátke je dekan Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského a prvý podpredseda SDĽ Ján Kyselovič.

SDĽ ide do volieb spolu so Stranou zelených, Agrárnou stranou vidieka a Stranou občianskej solidarity. Predsedovi Strany zelených Petrovi Pilinskému preto patrí tretie miesto na kandidátke SDĽ. Členka predsedníctva Alena Savkaničová z Humenného je štvrtá. Žilinský krajský predseda SDĽ Robert Gaboš piaty.

Šestkou je člen predsedníctva Martin Halás, sedmičkou manažérka Silvia Horváthová. Košický krajský predseda Štefan Jakabovič je ôsmy. Majster sveta v kanoistike a komunálny politik Juraj Bača je deviaty. Desiatku uzatvára predsedníčka občianskeho združenia Mladí zelení Jana Budáčová.

Kandidátov Agrárnej strany vidieka vedie jej predseda Vladimír Gozora z dvanásteho miesta, kandidátov Strany občianskeho porozumenia starosta Mestskej časti Košice-Ťahanovce Cyril Betuš zo 17. miesta.

„Postavili sme silnú kandidátku skladajúcu sa z odborníkov z každého regiónu Slovenska. Prinášame nové tváre nepoznačené minulosťou a veríme, že sa nám spoločne podarí osloviť občanov s novou víziou politiky a spravodlivejšej spoločnosti. Po 20 rokoch zlyhaní nastal čas na zmenu,“ vyhlásil Blaha.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Orchidea žltá na vysoko

Orchidea žltá na vysoko

34,99
Kytica červený  flower box červené a biele kvety

Kytica červený flower box červené a biele kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk