Exminister Soboňa žiada vrátenie kúpeľov Sliač a Kováčová

26.03.2010 10:51
Viliam Soboňa
Exminister zdravotníctva Viliam Soboňa Autor:

Exminister zdravotníctva Viliam Soboňa tvrdí, že súdy potvrdili jeho nárok na vrátenie Kúpeľov Sliač a Kováčová, ktoré mu Fond národného majetku po zrušení privatizačnej zmluvy v roku 1999 odobral. Podľa prominentného privatizéra z časov vlády premiéra Vladimíra Mečiara (HZDS) rozhodol vlani v jeho prospech Krajský súd v Bratislave a zastavením odvolacieho konania aj Najvyšší súd. Fond národného majetku to však odmieta, napísal

Majoritný balík 51 percent akcií kúpeľov získala v roku 1995 Soboňova spoločnosť Corvas za 151,6 milióna korún (po prepočte konverzným kurzom 5,03 milióna eur), no nové vedenie Fondu národného majetku (FNM) zmluvu kvôli nesplneniu jej podmienok zrušilo. Išlo najmä o vytvorenie 240 pracovných miest a vydanie zamestnaneckých akcií najmenej na desať percent základného imania.

Prípadom sa už zaoberalo viacero súdov, podľa Soboňu je rozhodujúce vlaňajšie rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave o tom, že odstúpenie od zmluvy bolo neplatné. Tatjana Lesajová z FNM považuje správoplatnenie tohto rozsudku za administratívnu chybu, pretože Najvyšší súd podľa nej rozhodol v prospech fondu. „Fond Národného majetku nemá dôvod, ani partnera na rokovanie, pretože Corvas neexistuje. Rozhodol o tom Najvyšší súd,“ povedala Lesajová. Firmu totiž vlani v júli vymazali z obchodného registra pre nedostatok majetku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
46,99
Flower bag žlté ruže a biele santíny

Flower bag žlté ruže a biele santíny

87,99
Elite červené ruže a frézie

Elite červené ruže a frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk