Micheľ s politikou končí. Zasadnutia v parlamente sú pre neho nudné

, 16.04.2010 18:36
Micheľ
Poslanec za SDKÚ Ľuboš Micheľ Autor:

Bývalý futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ definitívne končí so svojou politickou kariérou a chce sa naplno venovať manažérskej práci v ukrajinskom klube Šachťor Doneck. Štyridsaťjedenročný Slovák to potvrdil v rozhovore pre ukrajinský denník Šport Dnes.

„Keď som pred štyrmi rokmi išiel do politiky, mal som ambície byť poslancom. Veril som, že strana, za ktorú kandidujem, bude vo vláde a ja budem môcť ovplyvniť rozvoj slovenského športu. Nestalo sa tak,“ cituje spomenuté periodikum Ľuboša Micheľa.

Na začiatku volebného obdobia spolupracoval pol roka pri príprave zákona o športe. Ten však parlament napokon neprijal. „Pochopil som, že mi viac vyhovuje manažérska práca, kde sú vidieť výsledky. Zasadania parlamentu sú nudné. Preto sa moja politická kariéra chýli ku koncu. V júni sú u nás voľby, už nebudem kandidovať. Mne sa oveľa viac páči futbal,“ uviedol jeden z najlepších svetových arbitrov, ktorý od októbra 2008 pôsobí v Donecku.

Ľuboš Micheľ sa na zasadaniach parlamentu nezúčastňuje od predminulej jesene. Predseda parlamentu Pavol Paška požiadal Kanceláriu Národnej rady, aby Micheľovi nevyplatila plat. Bývalý futbalový rozhodca prišiel už šesťkrát o približne 3 600 eur ako suverénne najväčší absentér spomedzi poslancov. Micheľ to vysvetľuje tým, že nemôže porušiť kontrakt s doneckým klubom a stratený poslanecký plat neľutuje.

Počas svojej poslaneckej kariéry Ľuboš Micheľ čelil pre svoju neprítomnosť viacerým kauzám. Napríklad v apríli 2009 svoju neúčasť ospravedlnil chorobou. Na prácu v parlamente bol síce chorý, ale v Šachťare Doneck zarezával. Za tento ukrajinský futbalový klub v čase práceneschopnosti dokonca sfáral do bane. Ospravedlnil to tým, že akcia bola dlhodobo plánovaná a trvala len hodinu.

Hoci Micheľ v parlamente často chýbal a viackrát mu predseda NR SR Pavol Paška siahol na plat, mandátu sa vzdať nechcel. „Mandát je môj,“ zdôrazňoval.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku