Podľa dvoch ľudí, ktorí podali trestné oznámenia, policajti brali peniaze za to, že podľa záujmu „zainteresovaných strán“ odkladali spisy alebo naopak začínali vyšetrovanie.
V prvom prípade si mal pracovník úradu vraj vypýtať od podnikateľa peniaze za to, že začne v jeho záležitosti konať s tým, že polovicu sumy musí ešte odovzdať svojmu nadriadenému. V druhom prípade si mal ďalší z pracovníkov podľa denníka Pravda nechávať časť peňazí, ktoré policajti v teréne dostávajú napríklad na financovanie svojich informátorov. Údajne išlo o toho istého vedúceho oddelenia, pre ktorého mali pýtať peniaze v prvom prípade.
„Inšpekcia ministerstva vnútra pod dozorom prokurátora odmietla ako neopodstatnené trestné oznámenie o údajnom nezákonnom narábaní s finančnými prostriedkami a zastavila trestné stíhanie vo veci pre podozrenie z prijímania úplatku na Úrade boja proti korupcii,“ poznamenala Garajová.
Úrad boja proti korupcii je zvláštnym útvarom polície, zaoberá sa napríklad prípadmi úplatkárstva či zneužívania právomocí verejných činiteľov. Denne prijíma niekoľko oznámení na štátne inštitúcie, vrátane polície i súdov. Väčšina z nich sa podľa vedenia úradu ukáže ako neopodstatnená.