Fico sa v Sečovciach pristavoval pri sympatizantoch a sľuboval pomoc

Približne sto ľudí sa zhromaždilo pred mestským úradom v Sečovciach, kde sa koná už 19. a zrejme posledné výjazdové zasadanie vlády. Premiéra Roberta Fica vítali väčšinou dôchodcovia a školopovinné deti. Tie zatancovali, zaspievali a namiesto chleba so soľou mu ponúkli závin.

05.05.2010 11:43
Fico, Sečovce Foto:
Premiér Robert Fico (druhý zľava) počas príchodu na výjazdové rokovanie vlády v Sečovciach.
debata (311)

Väčšina prítomných dôchodcov neskrývala svoje sympatie k premiérovi, pričom jedna zdravotne postihnutá žena mu odovzdala kytičku snežienok. Kyticu, ktorú jej premiér ponúkol, však odmietla. Mladí sociálni demokrati mu odovzdali kazetu vína.

Na premiéra čakali aj aktivisti zo združenia Trebišov nahlas s transparentmi, na ktorých ďakovali ministrovi hospodárstva Ľubomírovi Jahnátkovi, že povedal ´nie´ uhoľnej tepelnej elektrárni, ktorú chcela na okraji mesta Trebišov vybudovať spoločnosť Československá energetika.

Premiér Fico ich ubezpečil o svojej podpore a povedal, že tepelná elektráreň sa v Trebišove stavať nebude. Pristavil sa aj pri ďalšej skupinke Trebišovčanov, ktorá na seba upozorňovala transparentom žiadajúcim vybudovať železničný podchod. Ako povedal zástupca petičného výboru Miroslav Zeman, priechod cez koľaje, ktoré vedú cez mesto a rozdeľujú ho, zlikvidovali pred 40 rokmi.

„Podchod pod železnicou, ktorá oddeľuje časť od ostatného mesta už je schválený aj ministerstvom dopravy, no železnice ho stále nerealizujú,“ povedal za petičný výbor Zeman. Doložil, že mesto i železnice sľubujú podchod už 40 rokov, no nič sa nedeje a ľudia musia chodiť cez koľaje, za čo ich železničná polícia pokutuje. Ak by chceli ísť do mesta po ceste, je to veľmi ďaleko, cesta by trvala takmer hodinu. Doložil, že vyzbierali vyše 2 150 podpisov pod petíciu za výstavbu podchodu. Premiér im prisľúbil pomoc.

311 debata chyba