Výhražný e-mail poslal Hanzelovi bývalý podpredseda parlamentu

K výhražnému e-mailu pre zakladateľa Smeru Bohumila Hanzela, ktorý v uplynulých dňoch vzniesol na adresu strany viaceré obvinenia, sa prihlásil bývalý podpredseda slovenského parlamentu z čias federácie Ján Majer.

26.05.2010 08:59
Bohumil Hanzel Foto:
Bohumil Hanzel.
debata (16)

Majer tvrdil, že sa Hanzelovi ospravedlnil, ten však o tom nevie.

„S Bohušom sa poznáme z vernisáží. Poslal som to, pretože ma nahnevalo, čo píšete vy novinári. Už som sa mu za to ospravedlnil,“ citovalo Sme bývalého politika Majera. Majer pôsobil vo vedení Slovenskej národnej rady začiatkom 90. rokov ešte za bývalého Československa. Pôvodne kandidoval za Demokratickú stranu, potom však pôsobil ako nezávislý.

Hanzel krátko pred júnovými parlamentnými voľbami vzbudil rozruch vyhláseniami, že jeho domovská strana v minulosti nepriznala všetky príspevky od sponzorov. Smer jeho obvinenia odmietol.

Autor e-mailu Hanzelovi adresoval viacero ostrých výrazov, napísal v ňom vraj tiež, že Hanzelov kamarát „sa už vezie dolu vodou“.

Bývalý poslanec Hanzel podal v utorok kvôli výhražnému e-mailu trestné oznámenie na generálnu prokuratúru. Pre Sme tvrdil, že Majera nepozná. „Zatiaľ som nevidel ani žiadne ospravedlnenie, ale ak je to tak, vítam to,“ poznamenal.

16 debata chyba