„Ja ju odhalím, nie neslobodní ľudia, slobodní ľudia môžu odhaliť,“ povedal Hlina, keď sa vyštveral na priečelie budovy k tabuli. Hlina v minulosti viackrát zorganizoval verejné protesty proti SNS.
Ján Slota ešte pred odhalením tabule povedal, že SNS považovala za potrebné, aby aj v hlavnom meste Slovenska všetci Bratislavčania i návštevníci mesta videli, že si ctíme Trianonskú zmluvu. Na budovu Slovenskej pošty ju inštalovali preto, lebo leží v centre mesta a prejde okolo nej veľa ľudí. Súhlasili s ňou podľa Slotu i pamiatkari, kedže ide o pamiatkovú budovu. Tabuľu financovala SNS, stála „okolo tisíc eur“. „Sme dali nejakému kamenárovi, dali sme text a on to napísal,“ uviedol Slota, podľa ktorého podstatné nie sú otázky, či je tabuľa na budove pošty legálne alebo koľko stála. „Podstatné je, aby tá mierová zmluva platila a aby sme neprišli o Slovensko,“ dodal.
Autor: Ivan Majerský
SNS v piatok zoragnizuje v Komárne konferenciu s názvom „Trianonská zmluva a súčasnosť“ a následne podľa Slotu pôjdu „demonštratívne so slovenskými zástavami k mostu, hraničnému prechodu a tam odhalíme pylón s identickým textom“. Na tabuli, ktorá od štvrtka zdobí budovu hlavnej pošty v Bratislave je okrem iného napísané, že Slovenská republika vyjadruje vďaku spojeneckým mocnostiam za uzavretie Trianonskej mierovej zmluvy s Maďarskom.
V roku 1920 bola v zámku Grand Trianon vo Versailles pri Paríži podpísaná mierová zmluva s Maďarskom, ktorá potvrdila hranice Maďarska s Rakúskom, Československom, Rumunskom a Juhosláviou. Trianonská mierová zmluva nadobudla platnosť 26. júla 1921.