Pravica chce zostaviť vládu už v júli

Štyri pravicové strany chcú vytvoriť vládu a predstúpiť pred verejnosť so svojím programom už v júli. Vláda by mala mať 15 členov. Premiéra, podpredsedu vlády pre menšiny a trinásť ministrov. Rokovania o programe a rozdelení rezortov a postov v Národnej rade sa začnú oficiálne dnes. Každá strana posiela na rokovania trojčlenné rokovacie tímy.

, 15.06.2010 08:29
Radičová, Sulík Foto:
Volebná líderka SDKÚ Iveta Radičová a predseda SaS Richard Sulík.
debata (26)

Za SDKÚ budú rokovať volebná líderka Iveta Radičová, ktorá by mala obsadiť post premiéra, a Ivan Mikloš. Či tím doplní Eugen Jurzyca, Lucia Žitňanská, alebo šéf strany Mikuláš Dzurinda, bude známe až po dnešnom rokovaní Prezídia SDKÚ.

Predsedníctvo SaS zasadalo už v nedeľu. Dohodlo sa, že za stranu bude rokovať jej šéf Richard Sulík, Jozef Mihál a Juraj Miškov. Dohoda by sa podľa nich mala uzavrieť čo najskôr. „Nemáme najmenší dôvod na niečo čakať,“ povedal Sulík.

Kresťanských demokratov bude na vyjednávaniach zastupovať predseda KDH Ján Figeľ, Daniel Lipšic a Pavol Hrušovský. „Našou prioritou je boj s korupciou, konsolidácia verejných financií a rozvoj regiónov,“ povedal Figeľ.

Za Most budú rokovať Béla Bugár, Zsolt Simon a László Sólymos.

26 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy