Figeľ: Vláda sa otočila postihnutým povodňami po voľbách chrbtom

Vláda sa podľa predsedu KDH Jána Figeľa po voľbách otočila obciam postihnutým povodňami chrbtom. "Pred voľbami zasadala v regiónoch a rozdeľovala vládnu rezervu, zvolávala mimoriadnu schôdzu a po voľbách otočila list a 16. júna zrušila aj svoje rokovanie." Uviedol to potom, čo navštívil štyri obce na východe Slovenska, ktoré boli postihnuté povodňami.

26.06.2010 21:37
debata (61)

Figeľ venoval ako prejav solidarity obciam – Nižná Myšľa, Ždaňa, Kostoľany nad Hornádom a Malá Lodina po tisíc euro. „Je to iba symbolické, ale ubezpečujem, že agenda protipovodňových opatrení je pre budúcu vládu prioritou,“ vyhlásil šéf KDH.

Rozsah povodní podľa Figeľa každý rok rastie, ale viaceré obce nemuseli byť zaplavené, ak by boli chránené funkčnými hrádzami. „Mnohé toky neboli čistené roky, nie sú pripravené na jarnú vodu a je len slabá prevencia. Vodohospodársky podnik viac zamestnáva sťahovanie sa z Banskej Štiavnice do Žiliny, ako prevencia,“ zdôraznil Figeľ. Podľa neho, treba posilniť európsku spoluprácu a investovať viac prostriedkov do infraštruktúry.

Treba tiež zlepšiť protipovodňovú spoluprácu s Ukrajinou, Maďarskom a Poľskom. Zároveň dodal, že pre KDH je prioritou ľudská osoba a táto priorita sa overuje v krízových situáciách.

61 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy