Ďurkovský bude primátorom Bratislavy aj poslancom

Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský (KDH) zostane na čele radnice až do jesenných komunálnych volieb, zároveň bude vykonávať mandát poslanca.

08.07.2010 11:52
debata (7)

Rozhodol sa tak napriek tomu, že si kresťanskí demokrati stanovili zásadu, podľa ktorej člen hnutia môže zastávať len jednu takúto funkciu. Napísal to portál Aktuálne.sk s odvolaním na Ďurkovského.

„Dokončím funkciu primátora vzhľadom na to, že som bol zvolený občanmi v priamych voľbách, v ktorých som získal 60 000 hlasov. Bolo by teda nezodpovednosť voči voličom hodiť toto za hlavu,“ tvrdil bratislavský primátor. V parlamente dnes dopoludnia už aj zložil poslanecký sľub.

Ďurkovský zároveň podľa portálu oznámil, že kým bude pracovať na oboch postoch, vzdá sa poslaneckého platu. Či sa bude vo voľbách uchádzať o post primátora opäť, však povedať nechcel.

Portál špekuloval, že v novembrových obecných voľbách bude chcieť postaviť v Bratislave svojho kandidáta najsilnejšia stredopravá strana SDKÚ, čo by mohlo ukončiť osemročnú éru Ďurkovského na čele hlavného mesta. Kandidátom ľavicového Smeru bude starosta Petržalky Milan Ftáčnik.

Ďurkovský sa na bratislavskej radnici nevyhol ostrým sporom s občianskymi aktivistami, ktorí ho vyzývali viackrát k odchodu. Vyčítali mu, že nechráni majetok mesta a naopak ho nevýhodne rozpredáva, nerešpektuje vôľu občanov, ale koná v prospech developerov. Podľa nich tiež nedodržiava svoje sľuby a záväzky, napríklad prísľub, že bratislavský Park kultúry a oddychu (PKO) zostane zachovaný.

7 debata chyba