Figeľ odvolal šéfa Národnej diaľničnej spoločnosti Igora Chomu

16.07.2010 16:00
Igor Choma
Igor Choma, odvolaný generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti. Autor: ,

Minister dopravy Ján Figeľ odvolal z funkcie predsedu a člena predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. (NDS) Igora Chomu. Hovorca ministra Martin Krajčovič informoval, že o odvolaní z funkcie rozhodol Figeľ 15. júla s účinnosťou od 16. júla.

Choma ako novozvolený poslanec parlamentu za Smer sa musel vzdať postov v diaľničnej spoločnosti do 30 dní od okamihu, ako 8. júla zložil poslanecký sľub. Vyplýva to z ústavného zákona o výkone funkcií verejných funkcionárov. Choma je na čele NDS od 17. októbra roka 2006.

Predsedu predstavenstva, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti, volí valné zhromaždenie. Po nástupe novej stredopravej vládnej koalície sa očakáva, že štát ako akcionár postupne vykoná personálne zmeny v štátnych akciových spoločnostiach. Štát vlastní v NDS 100 % akcií, práva a povinnosti akcionára v nej vykonáva ministerstvo dopravy prostredníctvom ministra.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku