Duray s politickou kariérou nepočíta, chce učiť na univezite

Bývalý strategický podpredseda SMK Miklós Duray chce svoje vyše dvadsaťročné skúsenosti z pôsobenia v politike využiť ako učiteľ na Západomaďarskej univerzite.

25.07.2010 12:34
Miklós Duray Foto:
Bývaly podpredseda Miklós Duray chce vzdelávať vysokoškolákov.
7

Bývalý strategický podpredseda SMK Miklós Duray chce svoje vyše dvadsaťročné skúsenosti z pôsobenia v politike využiť ako učiteľ na Západomaďarskej univerzite. „Predovšetkým aktualizovanú politológiu dvadsiateho storočia,“ odpovedal na otázku, aký predmet by mal prednášať Duray, ktorý však ako vyštudovaný geológ nemá vysokoškolské vzdelanie spoločenskovedného zamerania.

„Práve teraz si píšem sylabus svojich prednášok,“ dodal bývalý disident, signatár Charty'77 a neskôr zakladateľ strany Spolužitie, ktorá spolu s ďalšími dvoma maďarskými stranami neskôr vytvorila SMK. Dodal, že s univerzitou rokuje, otázkou je však aj to, či nastúpi už v zimnom alebo až v letnom semestri. „Po sylaboch sa dohodneme,“ povedal na margo termínu svojho nástupu na školu.

„Mám aj iné rozpracované veci, takže sa musím rozhodnúť aj ja, či dokončím najprv tie rozpracované, a potom sa pustím do vyučovania, alebo to budem robiť súbežne,“ poznamenal Duray s dodatkom, že v každom prípade so školou rokuje a jeho budúce účinkovanie na akademickej pôde je „dosť reálne“.

S budúcnosťou politika už Duray, ktorý je stále radovým členom SMK, neráta. Svojmu bývalému povolaniu sa chce venovať už len z odstupu ako komentátor. „Budem písať analytické články,“ odkázal svojim budúcim čitateľom.

7 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy