Matovič koalíciu podporí, stratila však jeho dôveru

Poslanec za SaS Igor Matovič a jeho traja poslaneckí kolegovia z občianskeho hnutia Obyčajní ľudia v parlamente podporia Programové vyhlásenie vlády aj napriek tomu, že stratili dôveru voči novej stredopravej štvorkoalícii.

27.07.2010 17:19, aktualizované: 18:24
Igor Matovič Foto: ,
Poslanec SaS a zástupca hnutia Obyčajní ľudia Igor Matovič
debata (186)

„Naše body sa nedostali do programu vlády,“ povedal Matovič s tým, že za programové vyhlásenie nebudú hlasovať pre vládne strany, ale pre ľudí, ktorí volili novú koalíciu. „Cítime zodpovednosť voči voličom,“ vysvetlil Matovič. Ak by za programové vyhlásenie nehlasovali, vláda by padla, čo by nepovažoval za zodpovedné voči ľuďom.

Koaličným stranám dáva Matovič a Obyčajní ľudia novú šancu, podľa neho sú teraz na ťahu vládne subjekty. Matovič nekonkretizoval, či budú v parlamente hlasovať aj v budúcnosti za vládne návrhy zákonov. „Pevne verím, že zdravý rozum zvíťazí. Dávať poslancom plat podľa ich účasti na schôdzach nie je zvrátené, ale normálne, takto sú platení všetci ľudia na Slovensku,“ povedal ako príklad požiadavky Obyčajných ľudí.

Zároveň pripomenul, že nový kabinet môže fungovať aj vďaka hlasom, ktoré dali voliči štvorke z hnutia Obyčajných ľudí a koalícia by preto mohla rešpektovať časť ich návrhov. „Dnes to nevyšlo, dúfam, že v budúcnosti áno,“ uzavrel Matovič.

186 debata chyba
Flowers