Facku od Belousovovej prešetrí výbor

Facka, ktorú dala v utorok (10.8.) v parlamente prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová poslancovi za SaS Igorovi Matovičovi z hnutia Obyčajní ľudia, zamestná koncom augusta mandátový a imunitný výbor.

11.08.2010 16:23 , aktualizované: 17:19
Anna Belousovová, SNS Foto:
Belousovová sa vraj Matovičovi snažila vysvetliť, ako sa má muž k dáme správať.
debata (54)

Jeho predseda Gábor Gál (Most-Híd) očakáva búrlivú diskusiu. Výsledok nemieni predpovedať.

„Je na výbore, ako sa rozhodne,“ poznamenal Gál. Dodal, že podobný spor sa už na pôde parlamentu v minulosti objavil. Vtedy sa však výbor prípadom nezaoberal. „Došlo na to, že rokovací poriadok s takýmto excesom neráta a je tam skôr myslené na slovné útoky medzi poslancami,“ priblížil.

Podanie dala na výbor poslankyňa za SaS Natália Bláhová. Belousovová tvrdila, že o žiadnom podnete nevie. „Ale nech sa zaoberá. V poriadku, mne to absolútne nevadí,“ vyhlásila prvá podpredsedníčka národniarov. Dodala, že svoje konanie neľutuje. „Nemám čo ľutovať. Myslím si, že výchovné usmernenie je úplne normálne,“ zdôvodnila.

Facku dala Belousovová Matovičovi za článok, v ktorom ju nazval Ančou. „Dala mi jednu materskú. Prišla za mnou, ukázala mi ten článok a spýtala sa ma, či tou Ančou som myslel ju. Povedal som jej, že áno,“ priblížil incident Matovič, ktorý si myslí, že facka bola prejavom jej kresťanskej lásky. „Ja jej to opätujem tým, že jej nastavím druhé líce,“ vyhlásil. Ospravedlnenie od Belousovovej neočakáva. „Ona si sama urobila hanbu a ja jej to nebudem vracať a žalovať na ňu niekde,“ dodal.

Belousovovej neprekáža, že fackou sa bude zaoberať mandátový a imunitný výbor národnej rady.

„Nech sa zaoberá, v poriadku, mne to absolútne nevadí,“ uviedla pre médiá Belousovová. „Ja si myslím, že to netreba viacej rozmazávať. A ľutovať? Ja nemám čo ľutovať. Výchovné usmernenie, ktoré prebehlo, bolo absolútne normálne. Skôr bolo potom zvláštne, že niekto skáče pred kamery a prezentuje sa ako obeť, a pritom je to muž alebo sa tak tvári,“ dodala.

Belousovová svoju reakciu v utorok obhajovala tým, že sa Matovičovi snažila iba vysvetliť, ako sa má muž k dáme správať. „Pán Matovič zrejme nemá dostatočnú výchovu a nevie, ako sa má správať k dáme. Ja som sa mu to snažila takou jemnou formou pripomenúť, ako by sa muž k dáme správať mal,“ zdôraznila Belousovová, ktorá je presvedčená, že muži by sa mali slušne správať aj k ženám v politike.

54 debata chyba