SaS má v referende 'pomôcť' Cuper

Bývalý poslanec parlamentu za HZDS Ján Cuper je hlavnou "hviezdou" videoklipu, ktorý v rámci kampane k referendu pripravila strana Sloboda a Solidarita.

02.09.2010 15:42
debata (58)

Sulíkovci využili zábery, ktoré po Cuperovej nehode v novembri 2005 v Modre nakrútila TV Markíza. Strana ich použila so súhlasom televízie. Video sa objavilo na internetovej stránke youtube.com v sekcii SaS. Exposlanec v ňom s problémovou artikuláciou vysvetľuje, že predtým, než narazil svojím autom do múra, nepil alkohol.

„Asi som zarea… neskoro zareagoval,“ hovorí Cuper na zábere. Policajná hovorkyňa následne v klipe konštatuje, že výsledok opakovanej dychovej skúšky potvrdil u Cupera viac ako dve promile. Poslanca však pred štyrmi rokmi ochránila imunita. SaS divákov vyzýva, aby 18. septembra v referende rozhodli, či zákonodarcom imunita prislúcha.

Hovorkyňa SaS Veronika Gallisová povedala, že cieľom videa je upozorniť na najvypuklejšie a najviac medializované prípady zneužívania imunity. Strana je presvedčená, že neexistuje žiadny dôvod, prečo by poslanci mali mať takéto výhody. Sulíkovci sa podľa jej slov žaloby zo strany bývalého poslanca neobávajú.

„Vo videu sú použité spravodajské zábery, aké sa objavili už nespočetnekrát vo vysielaní televízií, na rôznych portáloch a informácia samotná vlastne vo všetkých médiách,“ argumentuje Gallisová.

58 debata chyba