Trnka: Tí, ktorí údajne zbili Hedvigu, majú alibi, prešli aj cez detektor lži

"Náckovia", ktorí údajne mali zbiť Hedvigu Malinovú, sa na mieste činu nenachádzali, ich alibi potvrdil aj detektor lži, povedal v online rozhovore s čitateľmi Pravda.sk generálny prokurátor SR Dobroslav Trnka.

26.10.2010 14:18
Dobroslav Trnka Foto: ,
Generálny prokurátor Dobroslav Trnka
debata (195)

A čo bude robiť Trnka, ak ho Národná rada opätovne nezvolí do kresla generálneho prokurátora?  „Dvadsaťdva rokov som prokurátor a aj keď nebudem GP, budem naďalej prokurátor. Nič iné robiť neviem. Ale myslím si, že toto robím dobre,“ povedal.

Všetky odpovede Dobroslava Trnku

Vládna koalícia sa čoskoro opäť môže rozhádať. Dôvodom je voľba nového generálneho prokurátora. Tri (KDH, SaS. Most) zo štyroch koaličných strán síce deklarujú, že sa na obsadení postu už dohodli, SDKÚ však zatiaľ váha. V jej poslaneckých radoch má totiž podporu aj súčasný generálny prokurátor Dobroslav Trnka. A voliť ho chcú aj opoziční poslanci. 

Spoločnou kandidátkou troch koaličných strán SaS, KDH a Most-Híd na post generálneho prokurátora bude prokurátorka generálnej prokuratúry Eva Mišíková. Bývalá sudkyňa a dnes poslankyňa najsilnejšej vládnej strany SDKÚ Jana Dubovcová navrhla prokurátora špeciálnej prokuratúry Jána Hrivnáka. Stanislav Janiš z SDKÚ navrhol súčasného generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Trnku navrhol i poslanec za Smer Mojmír Mamojka. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár sa minulú stredu vyjadril, že ak by koaliční poslanci hlasovali pri voľbe nového generálneho prokurátora spolu s opozíciou za súčasného generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, môže to znamenať začiatok konca koalície

Niektorí z koaličných poslancov otvorenie podozrievajú SDKÚ, že Trnku chce podporiť z čisto účelových dôvodov. Na stole generálneho prokurátora je totiž kauza financovania SDKÚ. Najsilnejšia strana sa ústami jej predsedu Mikuláša Dzurindu bráni, podľa neho sa totiž každý poslanec rozhoduje slobodne. Premiérka Iveta Radičová by podporila kandidátku zvyšných troch koaličných strán a tak sa okrem koaličného sporu črtá aj ten vnútrostranícky

Predsedovi Mostu-Hídi Bélovi Bugárovi najviac prekáža údajné Trnkove nezvládnutie kauzy Hedvigy Malinovej. Bugár tvrdí, že ak Trnka zostane v kresle prokurátora, bude to pomalý začiatok konca tejto vládnej štvorky.

195 debata chyba