Koalícia odložila rokovanie o kandidátovi na generálneho prokurátora

Premiérka Iveta Radičová potvrdila, že rokovanie Koaličnej rady, na ktorej by sa malo rozhodnúť o nominantovi koalície na post generálneho prokurátora, by sa malo uskutočniť v nedeľu 21. novembra.

15.11.2010 17:50
debata

Dôvodom odkladu stretnutia koaličnej štvorky je sobotné zasadnutie Republikovej rady KDH v Trnave.

Radičová vyhlásila, že po návrate z pracovnej cesty v USA rokovala s predsedami jednotlivých politických strán, z ktorých vzišla potreba ďalších diskusií. „Tieto rokovania sú dôležité predovšetkým preto, že generálny prokurátor je v kompetencii NR SR a teda v kompetencii rozhodnutia poslancov,“ uviedla dnes Radičová pred novinármi v Bratislave. Spomenula, že osobne rokuje so zákonodarcami aj bilaterálne s predstaviteľmi jednotlivých politických strán.

Po rokovaniach koaličnej pracovnej komisie zostali v hre o šéfa Generálnej prokuratúry SR dve mená. Podľa viacerých zdrojov SDKÚ-DS presadzuje Jána Hrivnáka, ktorý nebol v prvej voľbe úspešný, SaS, KDH, Most-Híd chcú za generálneho prokurátora Jozefa Kanderu. Čas na predloženie návrhov kandidátov na generálneho prokurátora majú poslanci do pondelka 22. novembra

debata chyba