Voľbu prokurátora vyšetruje polícia, poslanca SaS vraj chceli podplatiť

Tajná voľba generálneho prokurátora už zamestnáva aj policajných vyšetrovateľov. "Na základe medializovaných informácií o postupe pri voľbe generálneho prokurátora polícia preveruje, či nedošlo k spáchaniu trestných činov korupcie," informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová v stanovisku Prezídia Policajného zboru k postupu pri voľbe generálneho prokurátora.

07.12.2010 13:49
debata (60)

Niektorí poslanci koaličnej SaS totiž pre denník SME povedali, že sa ktosi neúspešne pokúšal podplatiť jedného z ich poslancov.

V nedeľu sa šéf parlamentného poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár vyjadril v relácii Slovenskej televízie „O 5 minút 12“, že koaliční poslanci, ktorí nehlasovali za kandidáta koalície na post generálneho prokurátora Jozefa Čentéša, sú buď podplatení, alebo sú vydieraní či vydierateľní alebo sa rozhodli „povaliť“ vládu Ivety Radičovej.

Vláda sa na Koaličnej rade rozhodla, napriek protestom opozície, že v parlamente presadí legislatívne zmeny, vďaka ktorým by mohol byť generálny prokurátor zvolený vo verejnej, nie tajnej voľbe.

60 debata chyba
Flowers