Slota ma chce vyhodiť zo strany, lebo sa bojí súťaže, tvrdí Belousovová

Ak bývalá prvá podpredsedníčka Slovenskej národnej strany (SNS) Anna Belousovová neprestane poškodzovať záujmy strany, orgány SNS budú musieť "veľmi tvrdo" zakročiť. "Ja osobne si myslím, že už mala byť dávno vyhodená zo strany. My sme tolerantní, ale čo je moc, to je moc," odpovedal predseda SNS Ján Slota na otázku, či Belousovovej hrozí vylúčenie zo strany.

20.12.2010 14:32
slota, belousovová, sns Foto:
Situácia v SNS je po neúspešných voľbách neprehľadná. Straníci stále nevedia, kto ich povedie v tomto volebnom období.
debata (43)

„Spája sa s kdekým, len aby poškodila záujmy strany a to nebudeme trpieť a môže si rozprávať, čo chce,“ dodal predseda SNS. O tom, či Belousovovú vylúčia zo strany, alebo nie, však podľa neho rozhodnú zodpovedné orgány SNS. „Na to je tu predsedníctvo a disciplinárna komisia,“ poznamenal Slota.

Dodal, že on pred septembrovým snemom SNS nechodil po okresných organizáciách a nepresviedčal delegátov proti Belousovovej. „Nebol som ani v jednej okresnej organizácii. Takže tie jej rozprávačky o tom, že ja chcem niečo likvidovať, alebo, že po nej idem… Ja ju predovšetkým ľutujem. Ona by v prvom rade mala ísť na nejakú terapiu a myslím, že by jej to veľmi prospelo k fyzickému aj psychickému zdraviu,“ povedal.

„Pre mňa ona nie je téma,“ zdôraznil Slota. Pripomenul, že si ešte spomína na časy, keď zo SNS vylučovala Belousovová jeho. „Keď nás kolektívne vyhadzovala ôsmich alebo desiatich zo strany bez toho, aby to nejako konzultovala, bez stanov strany,“ uzavrel Slota.

Belousovová kandidovala v septembri tohto roka proti Slotovi na post predsedu SNS. Snem ju však nezvolil ani za podpredsedníčku, postupne stratila všetky pozície v strane a SNS ju stiahla aj z kandidačnej listiny v komunálnych voľbách.

Slota sa bojí politickej súťaže, tvrdí Belousovová

Ján Slota uvažuje o vylúčení Anny Belousovovej zo strany, lebo sa bojí politickej súťaže s ňou, ale „aj tak sa jej nevyhne“. Uviedla to Belousovová v reakcii na vyjadrenia predsedu SNS.

„Slota sa obáva, že po prehratých parlamentných a komunálnych voľbách bude prepad SNS pokračovať, preto sa ma snaží čím skôr vyhodiť zo strany,“ reagovala bývalá prvá podpredsedníčka SNS. Dodala, že Slota na ňu začal útočiť po tom, ako poukázala na príčiny prepadu SNS v parlamentných voľbách. „Naďalej si stojím za tým, že tých 140 000 voličov SNS stratila kvôli kauzám Slotových nominantov,“ dodala.

Na argument, že svojimi vyjadreniami poškodzuje SNS, Belousovová reagovala, že to hovorí človek, „ktorý sa po tom všetkom, čo na Slovensku urobil, nehanbí vylepiť vyše 100 billboardov, na ktorých želá ľuďom božie Vianoce“.

„Jeho návrh na vylúčenie beriem ako darček pod stromček. Prednedávnom som od neho dostala aj Mikuláša, keď ma vyslovene ‚podrazáckym‘ spôsobom, svojím osobným rozhodnutím stiahol z kandidátky do komunálnych volieb v Čadci,“ uzavrela Belousovová.

43 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy