Figeľ: Otázky okolo Ďurkovského sa doriešia ešte v januári

19.01.2011 19:09
Andrej Ďurkovský
Bývalý bratislavský primátor Andrej Ďurkovský Autor:

Podľa predsedu KDH Jána Figeľa budú otázky okolo bývalého bratislavského primátora a terajšieho poslanca Národnej rady SR Andreja Ďurkovského doriešené ešte v januári.

„Pretože je to téma, ktorá je verejne dôležitá a samozrejme ľudsky a politicky,“ odvetil po dnešnom rokovaní vlády Figeľ na otázku, dokedy majú byť otázniky o Ďurkovského pôsobení v KDH zodpovedané.

Predseda kresťanských demokratov uviedol, že sa s Ďurkovským bude zhovárať o všetkých vážnych rozhodnutiach vrátane udalostí, ktoré sa diali pri bratislavskom PKO či o privatizácii Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, aby si utvoril názor o pravde. „Potrebujem vyjasnenie a podľa toho budem aj konať,“ poznamenal Figeľ.

Minister dopravy Ján Figeľ nechcel komentovať možné konanie orgánov činných v trestnom konaní o Ďurkovského aktivitách. „Informácie sa majú vyjasňovať, dávať na pravú mieru a ak došlo k porušeniam právomocí alebo zákona, tak aj konať, vyvodzovať zodpovednosť,“ nazdáva sa líder KDH.

Ďurkovský čelil pre svoje pôsobenie na bratislavskom magistráte kritike pre údajné prekračovanie právomocí pri búraní PKO, jeho oponentom sa nepáči ani tichá privatizácia BVS krátko pred komunálnymi voľbami, ktorá sa mala udiať s jeho vedomím.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku