Matovič odmieta, že odchod Chrena bol podmienkou Obyčajných ľudí

Poslanec Igor Matovič (nezávislý) tvrdí, že zotrvanie jeho troch kolegov zo združenia Obyčajní ľudia v poslaneckom klube SaS je zlatou strednou cestou. Vo štvrtok zdôraznil známu podmienku záverečnej dohody, že trojica zostáva v klube SaS len do založenia ich novej strany.

17.02.2011 15:56
Igor Matovič, Richard Sulík Foto:
Igor Matovič (vľavo) s predsedom SaS Richardom Sulíkom
debata (12)

„Tým, že sme takýto kompromis prijali, toto stanovisko oni prijali, tak zamedzili sme vlastne nejakej zbytočnej mediálnej prestrelke alebo vojne medzi nami a SaS, ktorá by hrozila, keby odišli hneď,“ vysvetľoval Matovič na tlačovej besede s tým, že v takej situácii by SaS požadovala vrátenie poslaneckých mandátov. Proti tomu by sa trojica zas bránila, čo by podľa Matoviča vyvolalo zbytočnú vojnu, ktorú Slovensko nepotrebuje.

Matovič nechce, aby ostali otvorené akékoľvek podozrenia z kupovania, ovplyvňovania, či tlačenia do kúta týchto poslancov. Zároveň sa ho veľmi osobne dotýka, keď jeho troch kolegov teraz ľudia odsudzujú, že ho zradili, nechali ho „v štichu“, spojili sa so Sulíkom, ktorý si ich kúpil alebo podľahli tlaku premiérky Ivety Radičovej.

Matovič zároveň odmietol, že postup poslancov zo združenia Obyčajní ľudia má niečo spoločné s avizovaným odchodom štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Martina Chrena. „Že by sme si to kládli ako podmienku – tak určite nie, jednoducho s odstúpením Martina Chrena vlastne nemáme nič spoločné“ vyhlásil Matovič. Pripomenul, že keď vrcholila kauza hayekovci, bol za odchod Martina Chrena. Myslí si, že by to bolo správne riešenie, ale komentovať to nechcel.

12 debata chyba