Ftáčnik: Štadión je pripravený na hokejové majstrovstvá

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave je pripravený na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2011. Primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik symbolicky odovzdal kľúč od zimného štadióna generálnemu riaditeľovi Organizačného výboru MS ľadovom hokeji 2011 Igorovi Nemečkovi.

10.04.2011 16:52
zimný štadión Ondreja Nepelu Foto:
Bratislavská samospráva 10. apríla 2011 symbolicky odovzdala Zimný štadión Ondreja Nepelu Organizačnému výboru svetového šampionátu v ľadovom hokeji.
debata (44)

„Môžeme konštatovať, že štadión je pripravený na to, aby sa na ňom uskutočnilo vrcholné športové podujatie. Všetky rozhodujúce komponenty, ktoré má štadión mať, sú dokončené,“ uviedol Ftáčnik.

Zo stavebného hľadiska je objekt podľa Ftáčnika pripravený na používanie, formálne to musí potvrdiť kolaudačné rozhodnutie. Podľa Ftáčnika je všetko pripravené na to, aby mesto v pondelok predložilo všetky kolaudačné dokumenty starostovi Nového Mesta ako štatutárovi stavebného úradu na podpis a v priebehu budúceho týždňa bude kolaudačné rozhodnutie právoplatné.

Na štadióne sa v budúcnosti pripravujú ďalšie podujatia, v júni by tu mali byť majstrovstvá sveta v hokejbale, plánujú sa v ňom veľké kultúrne podujatia. „Štadión začína žiť, priestor bude mať svoje využitie,“ uviedol Ftáčnik.

Pôvodne mal Zimný štadión Ondreja Nepelu stáť 75 miliónov eur, náklady na dostavbu dosiahli napokon 96 mil. eur vrátane vyvolaných investícií. Vyvolané investície predstavujú dobudovanie infraštruktúry v okolí štadióna, búranie cyklistického štadióna či vnútorné vybavenie štadióna.

Bratislavská samospráva 10. apríla 2011...
Zimný štadión Ondreja Nepelu.
+7Generálny riaditeľ Organizačného výboru MS...
44 debata chyba
Flowers