Samotný Smer by položil súčasnú koalíciu na lopatky, SMK je na dne

18.04.2011 15:37
Robert Fico
Šéf Smeru Robert Fico Autor:

Keby sa parlamentné voľby konali v marci, zvíťazil by Smer so 43,2 percentami. Súčasná vládna štvorkoalícia by získala spolu iba 42,2 percenta hlasov a vládu by nezostavila. Vyplýva to z volebného prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1086 respondentov vo veku 18 až 79 rokov realizovala od 28. februára do 27. marca spoločnosť Median SK.

Podľa neho by za Smerom skončila SDKÚ so 17,1 percentami hlasov a tretie by bolo KDH, ktoré by volilo 10,1 percenta ľudí. Nasledovala by SaS s 9,9 percentami, SNS (5,9 percenta) a MostHíd, ktorému by hlas odovzdalo 5,1 percenta voličov.

Do parlamentu by sa nedostala HZDS (3,7 percenta), SDĽ (1,9 percenta) a ani SMK (1,5 percenta). Podpora žiadnej ďalšej strany ani hnutia by nepresiahla jedno percento.

K volebným urnám by určite išlo 35,4 percenta voličov, skôr áno 27,6 percenta, skôr nie 8,4 percenta a určite nie 25,6 percenta. Tri percentá opýtaných odpovedali, že sa ešte nerozhodli, či by sa volieb zúčastnili.

Pokiaľ k počtu rozhodnutých pripočítame aj respondentov, ktorí v dobe konania prieskumu neboli ešte rozhodnutí, komu dajú svoj hlas, je percentuálne rozloženie nasledovné: Nerozhodnutých je 9,3 %. Najväčšie percento podpory 38,9 % má medzi voličmi Smer. Druhá najčastejšie menovaná bola SDKÚ s 15,3 %, tretie KDH s 9,1 %, štvrtá nasleduje SaS s 8,9 % a piata SNS s 5,4 %. Nasledujú Most-Híd so 4,6 %, HZDS 3,4 %, SDĽ 1,7 % a SMK 1,4 %. Preferencie žiadnej ďalšej strany alebo hnutia by nepresiahli jedno percento.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku