OKS by mala byť na Koaličnej rade pravidelne, myslí si Zajac

Zástupcovia Občianskej konzervatívnej strany (OKS) by sa mali na Koaličných radách zúčastňovať pravidelne, nielen vtedy, keď sa zo zvyškom koalície nebudú vedieť dohodnúť. V diskusnej relácií Slovenskej televízie O 5 minút 12 to povedal poslanec NR SR a predseda OKS Peter Zajac.

01.05.2011 15:23
Peter Zajac Foto:
Peter Zajac.
debata (5)

„Ako môžeme dopredu vedieť, či sa zhodneme alebo nezhodneme. Tá podmienka je nesplniteľná,“ vyhlásil Zajac. V dohode s Mostom-Híd by podľa neho nemali byť veci, ktoré ani jedna zo strán nemôže vopred splniť.

Možnosť zúčastňovať sa na rokovaniach Koaličnej rady má umožniť dohoda o budúcej spolupráci, ktorú v stredu predstavitelia Mosta-Híd predložili poslancom z OKS. Zástupcovia OKS by však podľa Mostu mali mať na rokovanie koaličných lídrov prístup len v prípade, že sa ich názory budú rozchádzať zo zvyškom koalície. Zajac dnes pripomenul, že OKS už od volieb pripomínala, že by bolo rozumné, aby bola OKS na Koaličnej rade zastúpená. Za zmenu však konzervatívni poslanci nelobovali. „Nevlamovali sme sa do tých dverí,“ dodal Zajac.

Predseda OKS si myslí, že dohoda o budúcej spolupráci znamená posun vo vnímaní OKS na politickej scéne. Doteraz totiž podľa neho Most-Híd so štvoricou poslancov OKS, ktorí sú súčasťou poslaneckého klubu Most-Híd, nerokoval ako s politickou stranou, a to sa postupne začína meniť. Či budú zástupcovia OKS na Koaličných radách sporadicky, alebo pravidelne, rozhodnú ďalšie rokovania medzi OKS a stranou Most-Híd, ktoré strany čaká nadchádzajúci týždeň.

5 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy