Mikrobiológ: Umývajte si ruky a dávajte pozor, čo jete

Na paniku vôbec nie je dôvod, hovorí v súvislosti so šírením črevnej baktérie E. coli O 157 po Európe MUDr. Juraj Hanzen, klinický mikrobiológ laboratória HPL v Bratislave.

27.05.2011 12:00
debata

Prečo sa baktéria, ktorú má každý človek v črevnej flóre, ba je preňho dokonca veľmi užitočná, odrazu začne takto agresívne správať?
Hoci ide naozaj o baktériu dôležitú a potrebnú pre ľudský organizmus, vznikol problém, že ju náhle pokryla iná štruktúra – antigén O 157, ktorý spôsobuje nebezpečné krvácavé stavy.

Prečo sú zdrojom nákazy práve šalátové uhorky a listová zelenina, teda potraviny, ktorých sa v tomto ročnom období konzumuje najväčšie množstvo?
Baktéria sa prenáša nečistou vodou a potravinami. Aj kontaminovaná zelenina bola pravdepodobne polievaná znečistenou vodou. Už sa vraj aj zistilo, že to bola nejaká kontaminovaná močovka.

Máme sa v súvislosti s rýchlym šírením krvavej hnačky po Európe čoho obávať aj na Slovensku?
Nemali by hygienici čo najskôr prijať nejaké opatrenia? E. coli O 157 sa vyskytuje aj na Slovensku. Nijaké mimoriadne opatrenia však potrebné nie sú. Stačí dodržiavať hygienické štandardy.

Nie je vhodné užívať aj probiotiká či iné medicínske prípravky?
Najlepšou prevenciou je piť iba čistú vodu, jesť tepelne dobre upravené potraviny a zeleninu konzumovať iba dôkladne umytú, prípadne ošúpanú. Treba sa len starostlivo rozhodovať, čo v tejto situácii budete jesť.

debata chyba