Mečiar: Vo Ficovej vláde nemala byť SNS ale SMK

13.06.2011 11:30
Mečiar
Predseda HZDS Vladimír Mečiar Autor:

Slovenská národná strana (SNS) bola najväčším problémom bývalej vlády Roberta Fica (Smer). Súčasťou niekdajšej vládnej koalície pritom národniari vôbec nemali byť.

Tretím článkom Ficovho kabinetu mala byť SMK. Fico však na poslednú chvíľu zmenil rozhodnutie a zobral SNS.

V rozhovore zverejnenom vo vydaní Hospodárskych novín to povedal predseda HZDS Vladimír Mečiar. Čo bolo za Ficovou zmenou výberu, nekonkretizoval. „Rozprával som sa s ním o tom veľa ráz. Ale bolo to medzi štyrmi očami, prepáčte,“ uviedol s tým, že hoci šéfa národniarov neuznáva ani ako človeka, ani ako politika, Ficovo rozhodnutie prijal. „Bolo to rozhodnutie partnera,“ zdôvodnil Mečiar.

Niekoľkonásobný expremiér v rozhovore nešetril ani Fica, ani Slotu. Fico sa podľa neho správal ku koaličným partnerom likvidačne, Slota je zas zbabelý. „Je to v podstate typ človeka, ktorému sa trasú ruky, keď nemá vypité.“ Mečiar to uviedol v súvislosti s tým, že Slota podporuje snahu koalície zrušiť Mečiarove amnestie, ktoré šéf HZDS udelil ako zastupujúci prezident na skutok zavlečenia Michala Kováča ml.

Podľa Mečiara bude líder národniarov slúžiť komukoľvek, kto bude pri vláde, lebo sa bojí. „Keď prišiel Dzurinda, išiel sa vyplakať na jeho prsia a prosil ho o odpustenie za všetko, čo robil v našej vláde. Prišiel Fico, znovu. Prišla nová vláda, Slotov strach, že bude stíhaný… Bude slúžiť komukoľvek, akokoľvek,“ zdôraznil.

Na otázku, kvôli čomu by mal byť Slota stíhaný, Mečiar neodpovedal. „Sú to orgány činné v trestnom konaní, ktoré by mali možno niektoré veci vyhodnotiť inak. Je to môj osobný právny názor,“ uzavrel.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku