Peniaze z porna pomáhajú dotovať ochranárske združenie VLK

21.06.2011 09:51
les, urbár, urbariát, drevo, park, stromy, strom
Ilustračné foto Autor:

Peniaze z predaja porna pomáhajú dotovať slovenské ochranárske združenie Vlk, uviedol Nórska organizácia Fuck for Forest, ktorá financuje projekty na ochranu prírody a peniaze získava týmto spôsobom, sa rozhodla podporiť aj záchranu slovenských lesov.

„Áno, je to pravda,“ potvrdil Juraj Lukáč z lesoochranárskeho združenia VLK. Fuck for Forest (v slušnom preklade zhruba Sexuj za strom) im zatiaľ poskytla asi 8 700 eur. Očakávajú však aj ďalšie príspevky. „Pred prijatím prvého príspevku bola v združení veľká diskusia,“ priznal Lukáč. Osobne ho praktiky združenia neoslovujú, rozhodli sa však pragmaticky peniaze prijať. „Posielajú nám ich na projekt záchrany lesa pri Čergove. Je tam súkromná rezervácia a v okolí skupujeme lesy,“ uviedol. V súčasnosti ide o 21 hektárov.

Organizácia Fuck for Forest sa na svojom webe označuje za erotickú, neziskovú ekologickú organizáciu. „Tým, že ukazujeme krásu lásky, nahotu a skutočné sexuálne dobrodružstvo, chceme nasmerovať pozornosť a vyberať peniaze pre ohrozenú prírodu. Sex je často zobrazovaný, aby nás pritiahol kúpiť si všetky druhy ´blbých´ výrobkov a nápadov, tak prečo ho nevyužiť pre dobrú vec?“ vysvetľujú svoje dôvody.

Systém funguje jednoducho. Jeden dobrodinec prírody zavesí na stránku svoje domáce porno alebo erotické fotografie, iný dobrodinec si k nim zaplatí prístup a zisk poputuje na ekologické projekty. Organizácia sa „preslávila“ počas niekoľkých incidentov. Traja aktivisti vyšli v roku 2004 na pódium nórskeho hudobného festivalu a súložili. O päť rokov neskôr dvojica členov FFF protestovala proti ničeniu pralesov v protestantskom kostole. Priamo pred oltárom a vydesenými kňazmi imitovala súlož.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla biely amarylis

Perla biely amarylis

43,99
Elite červené ruže a biele ľalie

Elite červené ruže a biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk