Vláda ide na letnú dovolenku

13.07.2011 07:48
úrad vlády
Budova Úradu vlády SR. Autor: ,

Posledné rokovanie vlády pred dovolenkou bude v stredu prvý raz na novom mieste. V Zrkadlovej sále historickej budovy Úradu vlády. "Je to taký pilotný testovací projekt," povedal hovorca premiérky Rado Baťo.

Do novej budovy, ktorá pamätá ešte socializmus, sa však majú ešte ministri vrátiť, napriek tomu, že premiérka z nej chce urobiť múzeum komunizmu. Vedúci Úradu vlády Viktor Nižňanský však povedal, že to nie je ešte isté.

„Vyskúša sa Zrkadlová sieň, je to taký pilotný testovací projekt,“ povedal hovorca premiérky Baťo. Jedným z dôvodov, prečo by mala vláda v budúcnosti rokovať už len v historickej budove, je podľa Baťa prozaický, lebo v novej budove je klimatizácia, ktorá funguje len v móde vypnutá a zapnutá a „tam sa nedá šesť hodín sedieť“.

Nasledujúce tri týždne sa vláda nezíde a najbližšie rokovanie ju čaká 10. augusta, aby zásobila parlament novými návrhmi zákonov pred septembrovou schôdzou.

Premiérka Iveta Radičová sa podľa hovorcu Baťa chystá k moru. Kde, nespresnil. Vlani bola krátko v Chorvátsku, pre lokálne záplavy sa však predčasne vrátila na Slovensko. Ján Figeľ z KDH podľa hovorcu Martina Krajčoviča plánuje časť dovolenky prežiť na Slovensku a časť v Grécku.

Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon z Mostu-Híd sa podľa hovorcu Juraja Kadáša nechystá k moru. Chystá s rodinou na cestu po slovenských hradoch. Minister hospodárstva Juraj Miškov z SaS rád brázdi more na jachte.

„Dovolenkovať budem podľa okolností. Dúfam, že minimálne dva týždne a rovnako, ako dovolenkujem už 15 rokov – v Chorvátsku na mori,“ povedal Pravde Miškov. Podobne ako Radičovej vláda počas prázdnin sa približne tri týždne nestretával ani Ficov, ani Dzurindov kabinet.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku