Pollák: Rómskych susedov treba odsťahovať, na vine sú aj Malacky

Neprispôsobivých Rómov treba z Družstevnej ulice odsťahovať, povedal v online diskusii Splnomocnenec vlády pre rómsku komunitu Miroslav Pollák.

20.07.2011 14:44
Miroslav Pollák Foto:
Miroslav Pollák, vládny splnomocnenec pre rómske otázky.
debata (31)

„Zhoda tu je, rodinu treba presťahovať a zabezpečiť pre ňu sociálnu prácu. Konkrétne miesto presťahovania treba doriešiť v spolupráci s mestom Malacky. A to sa práve deje,“ povedal v diskusii s čitateľmi Pravda.sk.

Na otázku, či by Pollák dokázal žiť vedľa susedov Dobrovodských, odpovedal: „Je to hypotetická otázka. Uznávam, že ide o problémovú rómsku rodinu, ale v tomto prípade nejde o etnický problém. Treba riešiť problémovosť a nie rómskosť,“ dodal.

Pollák skritizoval aj mesto Malacky za nečinnosť. Celkovo podľa neho samosprávy mnohokrát odkladajú riešenia problémov a reagujú neskoro. „Myslím si, že aj mesto Malacky reagovalo oneskorene a nevyužilo všetky možnosti. A stále je pomalé,“ poznamenal.

Pollák reagoval aj na slová svojho podriadeného Štefana Šarkőzyho, podľa ktorého za konflikt na Družstevnej ulici je v poslednej dobe zodpovedný práve 40-ročný Oskar. „Nie všetky vyjadrenia boli šťastné, ale tiež je pravda, že boli vytrhnuté z kontextu. Pokiaľ ja viem, pán Šarkőzy neposkytol denníku Nový Čas žiadny rozhovor, redaktor iba vytrhol pár viet z diskusií priamo na mieste,“ uviedol.

31 debata chyba