Maďari jazdia na slovenských ŠPZ, polícia si teraz na nich posvieti

09.08.2011 11:31
auto, autá, doprava, benzín, ropa, parkovanie
Ilustračné foto Autor:

Maďarskí vodiči v snahe vyhnúť sa vysokej dani za registráciu áut vo svojej krajine húfne prihlasujú vozidlá na Slovensku. Takto môžu ušetriť až tisíce eur.

Maďarská polícia podľa denníka Sme chystá kontroly na odhalenie špekulantov, ktorí žijú v Maďarsku a snažia sa registračným poplatkom vo svojej krajine vyhnúť.

Kým na Slovensku sa za prihlásenie auta do evidencie platí 66 eur, v Maďarsku poplatok závisí od hodnoty auta. Daň za prepis alebo registráciu najluxusnejších vozidiel tak môže presiahnuť 10 000 eur. Z registrácie áut v zahraničí, najmä na Slovensku, sa v Maďarsku stal vraj veľký biznis, v ktorom podnikajú desiatky firiem.

Maďari registrujú autá na Slovensku napríklad na firmy, ktoré založili na juhu krajiny. „V okrese Komárno sú informácie o právnických osobách so sídlom na Slovensku, ktorých konatelia sú občanmi Maďarska a na tieto firmy sú evidované motorové vozidlá,“ uviedla policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Maďarské úrady však chystajú kontroly vodičov, ktorí jazdia s autom so slovenskou poznávacou značkou. Budú musieť preukázať, že na Slovensku skutočne žijú. V opačnom prípade im policajti poznávacie značky zabavia. Šéf maďarského celoštátneho veliteľstva colnej a finančnej stráže János Nagy uviedol, že ten, kto z maďarských vodičov so slovenskými značkami na vozidle nežije na Slovensku väčšinu roka, je daňový podvodník.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku