Radičovej exporadca je v cele, spracovaný je návrh na väzbu

Bývalý poradca premiérky Martin Novotný, obvinený v kauze týkajúcej sa dotácie na dostavbu biatlonového areálu v Osrblí, je v policajnej cele. Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii podal návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby.

18.08.2011 14:19
väzeň, väzenie, mreže Foto:
Ilustračné foto
debata (61)

Novotného zadržali a obvinili v stredu po jeho návrate z USA. Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, obvinený je z prečinu nepriamej korupcie v súvislosti s podozrením z korupcie pri poskytnutí dotácie na dostavbu štadiónu.

Po jeho obvinení vykonali policajti v Bratislave prehliadku nebytových priestorov a zaistili počítače. Novotného následne vyšetrovateľ vypočul. V prípade sú od konca júla obvinení Igor Liška, Peter Kňazík a Pavol Prečuch z prečinu nepriamej korupcie. Liška je vo vyšetrovacej väzbe, ďalší dvaja muži sú stíhaní na slobode. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Skupina obvinených je zapletená do korupčnej kauzy pri dostavbe biatlonového areálu v Osrblí. Z celkovej dotácie 1,6 milióna eur, ktorú na dostavbu malo dať ministerstvo školstva, financií a aj úrad vlády, si totiž nárokovali desať percent.

K prebratiu úplatku došlo podľa polície 29. júla vo firme Novotného.

61 debata chyba