Daňové riaditeľstvo sa rozhodlo prenajať si budovy. Opäť od Ščurka

Daňové riaditeľstvo rozhodlo o uzatvorení zmluvy o prenájme budovy pre daňové orgány v meste Košice so spoločnosťou Nitra Invest, s.r.o. Informovala o tom hovorkyňa riaditeľstva Gabriela Dianová.

19.08.2011 12:18
Daňový úrad Foto:
Budova firmy Nitra Invest v Košiciach.
debata (29)

Podľa nej generálny riaditeľ DR SR Igor Krnáč pri rozhodovaní posúdil všetky aspekty súvisiace s potrebami Daňovej správy SR.

„Prihliadal nielen na zámery projektu Unitas, v rámci ktorého má všetky colné a daňové orgány v meste nahradiť jediný krajský Finančný úrad, ale aj na záujmy zamestnancov daňovej správy v meste Košice, ktorí už roky pracujú v rizikových podmienkach,“ zhrnula Dianová.

Dôležitými faktormi pri posudzovaní bol aj obmedzený realitný trh, časové hľadisko, ako aj vplyv na rozpočet verejných financií. Generálny riaditeľ zároveň prihliadol na stanoviská odborných útvarov DR SR, komisie určenej na vyhodnotenie súťaže, ako aj odporúčania porady vedenia DR SR.

„Rozhodol som sa pristúpiť k podpisu zmluvy na základe procesu, pri ktorom bol plne dodržaný zákon, pričom výber nebol napadnutý žiadnym účastníkom súťaže a bol posúdený ako doteraz najtransparentnejší postup pri hľadaní budovy pre daňové orgány v Košiciach,“ zdôraznil I. Krnáč.

29 debata chyba