„Môžem hovoriť len za seba,“ reagoval na otázku, či o možnosti opustenia poslaneckého klubu KDH uvažuje aj niekto ďalší. Podľa dnešného vydania Hospodárskych novín by totiž o takomto kroku mohli rozmýšľať až dvaja kresťanskodemokratickí poslanci.
Čo sa týka faktorov, ktoré budú rozhodujúce pre rozhodovanie o zotrvaní v klube, podľa Marcinčina nepôjde ani tak o jeho rozhovory s predsedom poslaneckého klubu KDH Pavlom Hrušovským, alebo predsedom strany Jánom Figeľom, skôr o rokovania koalície. „Od toho, či budeme robiť ekonomické reformy, alebo politiku,“ dodal Marcinčin. Na otázku, či by mohol tento argument ilustrovať príkladom poznamenal, že „prvý balík nezmyslov prišiel už minulý rok s rozpočtom, ako príklad uvádzam odvody z prenájmov“. Pripomenul, že tieto odvody boli po niekoľkých mesiacoch zrušené.
„Dnes je to postoj koalície k eurovalu, kde sa nevieme dohodnúť s SaS,“ opisuje aktuálne problémové body Marcinčin. Ďalším problémom bude rozpočet. „Už aj ministerstvo financií priznáva, že príjmy sú neudržateľné, SaS je však proti akejkoľvek príjmovej reforme. Potom je tu odvodová reforma, o ktorej už Jozef Kollár povedal, že je predsieňou k odvodovému bonusu, o ktorom sme však doteraz nediskutovali,“ zhrnul Marcinčin.
Čo sa týka superhrubej mzdy, Marcinčin nesúhlasí s jej uzákonením na aktuálnej schôdzi Národnej rady. „Jednou z možností, ktorú budeme navrhovať, je, aby sa celý tento zákon odložil pokojne aj o dva roky, aby sa rozložilo riziko súvisiace so vznikom nového finančného úradu,“ povedal.