Koaliční lídri sa pre leteckú katastrofu odmlčali

Lídri vládnych strán po štvorhodinovom rokovaní Koaličnej rady medzi novinárov neprišli. Dohodli sa tak kvôli leteckej katastrofe, pri ktorej zahynul aj slovenský hokejista Pavol Demitra.

08.09.2011 00:05
koalícia, koaličná rada, poslanci Foto:
Poslanci na Koaličnej rade.
debata (6)

„Členovia Koaličnej rady si po jej skončení uctili minútou ticha obete leteckého nešťastia, medzi ktorými bol aj slovenský hokejista Pavol Demitra a vzhľadom na túto tragickú udalosť žiadne výstupy z rokovania Koaličnej rady komunikovať nebudeme,“ oznámila hovorkyňa predsedu Národnej rady SR Tatiana Tóthová.

Pár slov však novinárom venoval líder OKS Peter Zajac, ktorý potvrdil pokračovanie rozhovorov o daňovo-odvodovej reforme, voči ktorej sa jeho strana stavia kriticky. Zároveň pripustil, že sa v koalícii smerom k požiadavkám živnostníkov a umelcov pohli ľady, a to aj zo strany ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ). „Ja rozsiahlo vystúpim už v prvom čítaní, no možnosť na úpravu môže existovať len v druhom,“ naznačil kladné hlasovanie štvorice poslancov OKS o návrhu v prvom čítaní.

Lídri koalície väčšinu času venovali otázke prípravy štátneho rozpočtu na budúci rok, ktorá je však stále otvorená. „Téma ostala neuzavretá, teraz by som o tom nechcel hovoriť,“ uzavrel Zajac.

Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) ešte pred rokovaním Koaličnej rady ministrom odkázala, že hovoriť o navyšovaní rozpočtov jednotlivých rezortov je v súčasnej situácii nerealistické. Tí pritom žiadajú zo štátnej kasy o 2,5 miliardy eur viac, ako majú podľa návrhu dostať. Pre očakávané spomalenie rastu ekonomiky pritom treba nájsť v rozpočte aj ďalších 240 miliónov eur.

6 debata chyba