V kauze prenájmu budovy pre daniarov padlo trestné oznámenie

08.09.2011 11:23
Daňový úrad
Pohľad na budovu bývalej výrobnej haly Elektromontu na periférii Košíc. Išlo o prenájom budovy pre Daňový úrad v Košiciach, za ktorý malo Daňové riaditeľstvo SR zaplatiť Ščurkovej firme Nitra Invest za päť rokov zhruba 6,6 mil. eur. Autor:

Kauzou prenájmu budovy pre košické daňové úrady sa bude zaoberať Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici. Z Generálnej prokuratúry SR tam postúpili trestné oznámenie občana, ktorý si neželá medializáciu.

V trestnom oznámení na neznámeho páchateľa sa píše, že súťažné podmienky na nové sídlo daňových úradov boli nevýhodné pre štát a špecifikované pre jedného účastníka.

Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) v stredu na tlačovej konferencii povedala, že téma prenájmu budovy Daňového riaditeľstva SR pre košické daňové úrady je pre ňu uzavretá. Podľa nej sa prípad začal v roku 2007, keď ešte predchádzajúca vláda rozhodla o prenájme v spoločnej budove. „Dala si k tomu vypracovať analýzu a expertízu. Nebyť výsledkov volieb, tak je dávno podpísaná zmluva s vybranou firmou, očividne predražená,“ povedala Radičová.

Za jedinú možnosť, ako odstrániť existujúce pochybnosti o straníckom klientelizme pri prenájme budovy, považovala vypísanie verejnej súťaže. Tú napokon vyhrala firma Nitra Invest nitrianskeho okresného šéfa SDKÚ Ondreja Ščurku. „Daňový úrad nad rámec zákona prvýkrát vypisoval súťaž na prenájom budovy. Dovtedy sa nikdy nevypisovala takýmto spôsobom, pretože na prenájmy sa nevzťahuje zákon o verejnom obstarávaní,“ zdôraznila v stredu premiérka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku