SNS verí, že Fico pri eurovale nezaprie Slovákov

Prvý podpredseda SNS Andrej Danko verí, že Smer a jeho predseda Robert Fico nezapredá v súvislosti s hlasovaním o eurovale v parlamente občanov Slovenskej republiky. "My veríme, že Robert Fico politicky zobchoduje svoju pozíciu tým spôsobom, že minimálne budú predčasné voľby alebo získa akúkoľvek pozíciu k tomu, že do budúcna dôjde k zvýšeniu dôchodkov a priemerných miezd na Slovensku,” povedal Danko.

03.10.2011 11:34
Andrej Danko Foto:
Podpredseda SNS Andrej Danko
debata

Podľa neho Slováci 20 rokov šetrili, dnes sú však oni tí zlí, ktorí nechcú byť solidárni, nechcú euroval, či ohrozujú eurozónu. "Nie Gréci, ktorí si užívajú peniaze, nie Taliani, ktorí si užívali peniaze,” zdôraznil Danko.

Ponižuje ho, ak „nemecká kancelárka Angela Merkelová alebo akýkoľvek minister zahraničných vecí stavia ultimatívne podmienky Národnej rade SR“. Prvému podpredsedovi SNS to pripadá ako rozdávanie lístkov na Titanic. Hoci zatiaľ na ňom nie sme, hrozí, že po októbrovom zasadnutí parlamentu sa tam dostaneme, tvrdí.

Danko sa vrátil k svojej kritike rezortu vnútra. Informoval, že ešte začiatkom júna požiadali o informácie týkajúce sa zrušenej zmluvy na modernizáciu odpočúvacieho systému. Žiadosť nakoniec ministerstvo odmietlo s tým, že ide o utajované informácie. "Pokiaľ je niečo utajované, tak nech to ostane utajované, začiernené, ale nemôže nám v celom rozsahu nevydať informáciu,” dodal Danko. Je zvedavý, ako sa k tomu postavia súdy a čo také skrýva minister vnútra Daniel Lipšic, keď sa k tejto téme nevyjadruje.

debata chyba