Prešovská firma mala s pomocou sudcu obrať štát o milióny korún

Sudca Najvyššieho súdu (NS) SR Sergej K. údajne ako predseda Senátu NS pomohol vyhrať spor prešovskej firme Fragopolis, ktorá mala v roku 2000 pripraviť štát o päť miliónov slovenských korún na nepriznaných daniach. Vo svojich Hlavných správach o tom informovala televízia TA3.

04.10.2011 20:57
debata

Prešovský daňový úrad prišiel na to, že firma nepriznala dane a celý prípad putoval na NS. Senátu vtedy predsedal Sergej K., ktorý rozhodol v prospech Fragopolisu. Spis o prípade sa vraj stratil. Majiteľ firmy bol pritom údajne sudcov známy. „Sudca Najvyššieho súdu JUDR. Sergej K. je podozrivý, že zobral úplatky od žalobcu za to, že zabezpečil na Najvyššom súde vynesenie rozsudku v prospech firmy Fragopolis,“ píše sa v materiáli, ktorý televízii poslal neznámy človek, údajne bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS).

To, že firma vyhrala v tomto prípade, televízii potvrdili na tlačovom odbore NS. Sergej K. mal v prospech firmy rozhodnúť aj v ďalšom prípade. „V oboch prípadoch rozhodoval senát, ktorému predsedal p. Sergej K. V oboch bol úspešný navrhovateľ, teda spoločnosť Fragopolis, a. s.,“ napísal súd v stanovisku.

O firmu sa mala podľa informácií TA3 neskôr zaujímať aj polícia. SIS pravosť dokumentu od neznámej osoby televízii nepotvrdila a vylúčila, že by k úniku takéhoto materiálu mohlo dôjsť z prostredia SIS.

debata chyba