Balázs: Za návrat nezodpovednej Ficovej politiky môže fanatický Sulík

12.10.2011 08:47
radičová, balázs, poradca, sdkú
Poradca premiérky Ivety Radičovej Marián Balázs. Autor:

Nedokončenie pre Slovensko životne dôležitých reforiem a návrat nezodpovednej politiky Roberta Fica so všetkými dôsledkami - to všetko môže byť podľa hlavného poradcu premiérky Mariána Balázsa dôsledkom priam fanatického postoja Richarda Sulíka, ktorého strana spôsobila pád vlády.

„Richard Sulík dlhodobo nebol schopný zhodnotiť situáciu ako zodpovedný politik vládnej koalície. Svojou tvrdohlavosťou destabilizoval politickú scénu, poškodil dobré meno Slovenska a spôsobil, že Slovensko môže byť vnímané ako nedôveryhodný partner v Európskej únii. Svojím postojom sa postavil chrbtom k európskej budúcnosti Slovenska. Euroskepsa Richarda Sulíka je zrejme väčšia ako jeho skepsa pri pomyslení na návrat Roberta Fica,“ komentoval Balázs konanie šéfa SaS.

„Ak sme plnoprávnym členom Európskej únie, nemožno z nej brať iba výhody, keď sa nám to páči, a nepomôcť, keď sa nám to nepáči. To nie je len falošná solidarita a egoizmus, ale nie je to ani morálne,“ dodal. Balázs v tejto súvislosti pripomenul, že základným stavebným kameňom spoločného európskeho domu bola solidarita, a nie egoizmus. „Ak má nejaká strana v názve slovo solidarita, očakával by som, že sa podľa toho bude aj správať,“ povedal.

Podľa jeho slov strana SaS dostala toľko kompromisných návrhov, že je nanajvýš čudné, prečo nebola ochotná nič z toho akceptovať, dokonca ani takú ponuku, ktorá mohla byť maximálne výhodná aj pre SaS. „Prístup strany SaS vyvoláva dojem, že namiesto hľadania spôsobov, ako nájsť kompromis, hľadali dôvody, ako nenájsť dohodu. Na jednej strane deklarovať podporu vláde Ivete Radičovej a na druhej strane jej podrezať politické hrdlo, je pokrytecké. Ak im ako členom koalície neprekážalo, že potopia premiérku a vlastnú vládu, vyvoláva to rôzne dohady a špekulácie, o čo im v skutočnosti šlo,“ reagoval Balázs na neoblomnosť Richarda Sulíka.

Tieto udalosti môžu podľa Radičovej poradcu znamenať návrat nezodpovednej politiky a koniec dobre rozbehnutých reforiem. „Chápem že Sulík a spol. potrebujú zhodiť vinu na iných. Pravdou však je, že občania sa za to môžu poďakovať predsedovi strany SaS a tým poslancom koalície, ktorí nehlasovali,“ vyhlásil k výsledkom hlasovania Balázs.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku