Tento rok na Slovensku pribudlo 32 nových Onurov

15.10.2011 09:32
babätko, pôrod, novorodenec, pôrodnica
Ilustračné foto Autor:

Jakub, Sofia. O niekoľko rokov možno pri zvolaní týchto mien pribehne k mamičke či otcovi dieťaťa, ktoré nesie toto meno, pol detského ihriska.

Najčastejšie používaným krstným menom na Slovensku medzi deťmi narodenými v roku 2011 je totiž Jakub a Sofia. Meno Jakub dali rodičia 900 chlapcom, Sofií v tomto roku pribudlo 807, prezradila Lucia Garajová z Komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra. Druhú a tretiu priečku u chlapcov obsadili krstné mená Samuel a Martin, u dievčat Viktória a Natália.

Medzi desiatkou najčastejšie vybraných chlapčenských mien je aj Tomáš, Lukáš, Michal, Adam, Filip, Matúš či Patrik. U dievčat ďalej rezonuje meno Nela, Laura, Nina, Ema, Kristína, Michaela a Sára.

Pri výbere mena pre svoje ratolesti ovplyvnila rodičov aj turecká telenovela Tisíc a jedna noc. Medzi obyvateľmi Slovenska sa pohybuje 32 nových Onurov a sedem Šeherezád. O niekoľko rokov si svoje občianske preukazy prevezmú aj dievčatá s krstným menom Rosalinda a Palóma, či chlapci Armani a Valentino.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku