Lipšic: Piťo žil v pevnosti, policajti nemohli zaklopať na dvere

18.11.2011 14:32
piťovci, mafia
Juraj Ondrejčák alias Piťo býval v rodinnom dome, ktorý je obkolesený 5-metrovým plotom s ostatným drôtom. Kukláči tam zasahovali aj s pomocou vrtuľníka. Autor:

Zákrok proti údajnej skupine piťovcov bol podľa ministra vnútra Daniela Lipšica profesionálny a zásahové jednotky podľa neho boli maximálne šetrné voči podozrivým a najmä ich rodinným príslušníkom. "Išlo o jednu z najnebezpečnejších skupín, ktorá sa presúvala po meste Bratislava v pancierovaných limuzínach, ozbrojení, v nepriestrelných vestách," upozornil Lipšic.

Ak ide polícia zadržiavať desiatky osôb, zákrok musí byť podľa ministra razantný. Lipšic chápe, že akcia mohla vyrušiť ľudí žijúcich v lokalitách, kde sa zdržiavali zadržaní. „Ak budú mať opodstatnené sťažnosti, budeme ich samozrejme riešiť,“ dodal.

Juraj Ondrejčák alias Piťo, ktorý je považovaný za hlavného predstaviteľa tejto skupiny, býval v rodinnom dome, ktorý bol obkolesený 5-metrovým plotom s ostnatým drôtom. „To je takmer pevnosť,“ zhodnotil Lipšic a dodal, že „ak mal niekto pocit, že by policajti mohli vstupovať do tohto domu zaklopaním na dvere, tak si myslím, že je na omyle“.

Špeciálne jednotky tam zlanili z vrtuľníka a dnu sa dostali cez prvé poschodie, kde sa podľa Lipšica nenachádzal nikto a už vôbec nie deti.

„Miestnosť, do ktorej vstupovali, bola najskôr presvetlená, v tej miestnosti sa nachádzali airsoftové zbrane – verné repliky vysoko účinných automatických zbraní,“ upozornil Lipšic a dodal, že „takto vyzerá domnelá detská izba, kam mali vstupovať“.

Deti boli o podlažie nižšie, policajti podľa ministra počkali, kým sa zobudili a až potom prehľadali aj detskú izbu.

Piťovci sú vo väzbe

V piatok skončili vo väzbe piati obvinení z údajnej skupiny piťovcov, ktorí čelia stíhaniu v prípade údajne podvodom získaných hypotekárnych úverov v USA. Tých vzal do kolúznej väzby sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica. Všetci piati podali proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR. V Banskej Bystrici by mal byť ešte jeden výsluch obvineného v tejto veci, ktorého prokuratúra navrhuje vziať do väzby

Médiami označovaného šéfa skupiny Juraja O. alias Piťa a troch ďalších obvinených vzal do väzby už vo štvrtok trnavský sudca, všetci štyria podali proti tomu sťažnosť. Obvinení sú pre zločin poškodzovania cudzej veci a zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Dopustili sa ich podľa obvinenia v súvislosti s vypálením áut v Trnave.

Vo väzbe sú aj šiesti ďalší obvinení po utorkovom záťahu na piťovcov, ktorí sú stíhaní za drogové delikty. O ich väzbe rozhodol Okresný súd Bratislava I, sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, spáchaného organizovanou skupinou. V tomto prípade vyšetrovateľ vzniesol obvinenie siedmim ľuďom: Miroslavovi A., Matejovi B., Petrovi M., Ľudovítovi G., Róbertovi M., Andrejovi Š. a Tomášovi K., väzbu žiadal u šiestich. Sudca akceptoval všetky dôvody väzby, teda útekovú, kolúznu (obava z ovplyvňovania svedkov) aj preventívnu, aby nepokračovali v trestnej činnosti. Obvinení podali sťažnosť, o ktorej po doručení rozhodne Krajský súd v Bratislave.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Dôkaz lásky krémový

Dôkaz lásky krémový

42,99
Amore modré ruže

Amore modré ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk