Štedré odmeny dostali aj ľudia zapletení do kauzy platina

Štátne hmotné rezervy dali takmer všetkým svojim zamestnancom štedré odmeny, uviedla dnes TV Markíza. Televízia zistila, že po 1 400 eur si rozdelili aj niektorí ľudia, ktorí boli zapojení do predaja platinových sitiek a o odmenách rozhodol človek, ktorého meno tiež figuruje v kauze platina.

21.12.2011 19:56
peniaze, euro, dôchodok, bankovky, úver,... Foto:
Ilustračné foto.
debata (30)

Traja z piatich zamestnancov Správy štátnych hmotných rezerv, ktorí otvárali obálky s ponukami pri predaji platinových sitiek, dostali zaujímavú finančnú odmenu. Riaditeľka právneho odboru dostala 700 eur, riaditeľ odboru mobilizačných rezerv 1 400 eur a o rovnakú čiastku si prilepšila aj riaditeľka odboru verejného obstarávania.

„Ak zamestnanci, ktorí sa podieľali na škandáloch, ktorých zlyhania boli preukázané aj kontrolami, potom dostali odmeny, tak by to podľa môjho názoru bolo absolútne absurdné,“ povedala pre Markízu Zuzana Wienk z Aliancie Fair-play.

Správa štátnych hmotných rezerv poskytla televízii stanovisko, že „zamestnancom boli priznané odmeny za mimoriadne plnenie pracovných úloh. Úlohy stanovené na rok 2011 boli splnené a v oblasti príjmov do štátneho rozpočtu vysoko prekročené.“

Zo 103 zamestnancov dostalo odmenu 98. To znamená, že finančne si zo všetkých úradníkov neprilepšili len piati, medzi nimi aj súčasný podpredseda a vedúci služobného úradu. O odmenách aj pre členov platinovej komisie rozhodol ich kolega z komisie – vedúci služobného úradu. Celkovo rozdali odmeny za 54 400 eur, čo predstavuje v priemere 555 eur na jedného zamestnanca.

30 debata chyba