Podľa neho tí politici, pre ktorých sa Gorila stala témou kampane, sa priznali, že ju čítali už v roku 2010 a vtedy mlčali. „Preto ju vnímam v tejto chvíli viac ako spravodajskú hru s cieľom ovplyvniť voľby než úprimnú snahu o vyšetrenie pravdy,“ dodal.
Podľa Maďariča si pravica medzi sebou vybavuje účty nielen pri kauze Gorila, ale počas celého trvania tejto zlepenej vlády. „Slovensko tým trpí a to mi určite nevyhovuje,“ odpovedal na otázku, či vybavovanie účtov medzi pravicou Smeru vyhovuje.
Znechutenie voličov z toho chaosu, ktorého sú svedkami, môže podľa neho spôsobiť nižšiu účasť v parlamentných voľbách, ktoré budú 10. marca.
V medializovanom dokumente – údajnom spise o odpočúvaní jedného bytu SIS-kou s názvom Gorila sa uvádzajú rôzne podozrenia o údajnom ovplyvňovaní politiky finančnou skupinou Penta. Rozsiahly materiál popisuje dosadzovanie politických nominantov do štátnych podnikov, provízie pri privatizácii a pavučinu vzťahov naprieč politikou, podnikateľskou sférou a bezpečnostnými zložkami.
Minister vnútra Daniel Lipšic založil na vyšetrovanie prípadu špecializovaný tím. Sú v ňom desiati špičkoví vyšetrovatelia a kriminalisti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite, z Úradu boja proti korupcii a z úradu inšpekcie. Vyšetrovateľ 9. januára začal trestné stíhanie pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, osoby sú podozrivé najmä zo zločinov korupcie a zneužívania právomocí verejného činiteľa.
Trestné stíhanie dozoruje Úrad špeciálnej prokuratúry. Špeciálny vyšetrovací tím vytvorila aj Generálna prokuratúra.